понеділок, 17 вересня 2012 11:53

Облігації купувати вигідніше, ніж тримати долари під матрацом - експерт

Облігації купувати вигідніше, ніж тримати долари під матрацом - експерт
Багато експертів вважають номінал у 500 доларів завеликим. Фото: mignews.com.ua

З жовтня Міністерство фінансів планує вивести на внутрішній ринок валютні облігації на $200-300 млн. Уряд продаватиме українцям облігації номіналом $500. Продавати цінні папери населенню планують через банківські установи.

У столичного фінансового консультанта Валерія Золотарьова цікавимося, наскільки безпечно купувати облігації і чи поступляться їм місцем доларові депозити.

- Наскільки вигідно купувати облігації? Можливо, безпечніше класти долари у банк на депозит?

- Відсоткові ставки підказують, що класти долари на депозит буде в першу чергу невигідно. Разом з облігацією покупцям видаватимуть чотири піврічні купони, дохід за яких становить 9% річних. Виходить, купувати облігації вигідніше, бо відсотки вищі, ніж коли кладете долари на депозити. Банки здебільшого приймають долари на 6-7% річних.

До того ж це надійніше. Бо банки, які дають високі відсотки на депозити, можуть прогоріти. Забрати звідти свої гроші і прибутки буде непросто.

- Кого держава розглядає потенційним покупцем облігацій?

- Багато експертів вважають номінал у 500 доларів завеликим. Держава розраховує на середній клас, а не на студентів, пенсіонерів, і людей, які живуть від зарплати до зарплати. Кабмін хоче, щоб в державну казну попали тіньові кошти, незаконні прибутки у доларах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро подорожчав на 10 копійок, курс долара змінився незначно

- Більшість економістів вважають, що випуск валютних облігацій може послабити позиції національної валюти - гривні. Ви згідні з такими думками?

- Це процес безповоротній. Продаж таких облігацій свідчить про те, що держава вкрай потребує грошей. Тому уряд і прийняв постанову про випуск державних облігацій на 200 мільйонів доларів. На руках у населення знаходиться не менше 70 мільярдів доларів.

- Які операції можна буде проводити за допомогою облігацій?

- Це ті ж самі долари, але вони приносять прибутки, на них нараховуються відсотки. Термін їх обігу - два роки. Продаватимуть цінні папери населенню через Ощадбанк. Облігації будуть неіменні. Їх можна продавати і купувати без паспорта. У будь-який момент облігації можна купити і продати за 500 доларів у будь-якому відділенні Ощадбанку. Дохід виплачуватимуть кожні 6 місяців. Облігаціями можна розрахуватися за автомобіль або квартиру, купити земельну ділянку чи оплатити туристичну поїздку. Люди будуть розраховуватися облігаціями між собою.

- Що порадите людям, які збирають гроші на квартиру чи автомобіль, бояться класти їх у банк. Чи варто їм довіритись облігаціям?

- Купити облігації набагато краще, ніж ховати долари у банці чи під матрацом. Але поки що нема чітких умов щодо придбання облігацій. Кабмін обіцяє, що облігації не будуть обкладатися податками. Якщо податку не братимуть і комісійних банк не вимагатиме, то купувати облігації буде вигідно. Але українці не довіряють державі. Навіть у банки депозити вже не так охоче несуть, бо після кризи бояться віддавати свої гроші будь-кому, якими б високими відсотками їх не заманювали. Облігації теж купуватимуть не охоче. Ніхто не впевнений, що взамін їм можна буде отримати і відсотки, і свої кровно зароблені гроші.

Зараз ви читаєте новину «Облігації купувати вигідніше, ніж тримати долари під матрацом - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

31.07.2016 21:36:16Алексей Костромитинов92.112.12.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Люди Донбасса не приемлют бандеровскую Украину. Бандеровцы - не приемлют Донбасс. Так может по хорошему разойтись, а не репетувати, кто у кого пальто украл?

29.07.2016 23:27:33Aleks Petrov207.102.80.--
  • 1+
  • 1-
  • Відповісти

Донбассцы не хозяева всего того, что располагается на Донбассе. Хозяйка - Украина! А донбассцы могут любить Россию, говорить по-русски. Для этого нужно всего на всего сменить гражданство и переехать. До этого момента они выступают, конечно, в качестве воров, воришек. А странная пропаганда донбасской идеи и донбасских действий сегодня в России сегодня вообще должна подпадать под откровенную пропаганду сепаратизма. Что карается нынче.
Так вот. От того, что сейчас на Донбассе кто-то прыгает и говорит "Ах, как нам здесь хорошо, ах, как нам здесь привольно", знаете - это радость воришки, который украл пальто и убивается тому, как ему это пальтишко идет.
Нифига! Придут. Отберут. И Донбасс все-равно будет украинским

29.07.2016 23:23:49Aleks Petrov207.102.80.--
  • 1+
  • 1-
  • Відповісти

Что такое Донбасс? Донбасс - это прежде всего имущество. Донбас - это не люди. Донбасс - это шахты, горы, поля, леса, просторы, ручьи, города, городишки, электростанции прочее прочее. Имущество, да? И вот это имущество вместе с землей принадлежит государству под названием Украина. И только общенародным украинским решением может быть отчуждено кому бы то ни было. Это касается, кстати говоря и всех остальных ситуаций.

29.07.2016 20:14:30Оне Ман92.113.169.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Досить складно коментувати величезне інтерв'ю, в якому начебто правильні речі межують з величезною кількістю відверто спірних тверджень та припущень і навіть нісенітницями. Щоб дати повний коментар, довелось би писати пост, втричі більший, бо запитань це інтерв'ю викликало багато.

Але інколи конкретна справа, допомога людям важить значно більше, ніж розлогі політтехнологічні екскурси та філософські вибрики. А от з добрими справами у героя інтерв'ю великі проблеми. Та й з пам'яттю щось не гаразд, цей пан деякі свої вчинки згадувати не буде та й не захоче. То ж нагадаємо йому дещо.

29.07.2016 20:15:03Оне Ман92.113.169.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
Оне Ман,

До "патріота" Андрусіва, який на той момент займав високий пост в Донецькій ОВЦА, неодноразово зверталися педагоги, батьки та активісти м. Костянтинівки с проханням допомогти зберегти УКРАЇНОМОВНУ школу 1, в приміщення якої начальниця міського управління освіти Ольга Барабаш, те ж знана "патріотка", і досі планує перевести РОСІЙСЬКОМОВНУ гімназію. Пам'ятаєте, Пані Андрусів, як ви, розмовляючи гарною українською мовою, ледве тримаючи себе в руках, дуже нервово, завзято і безапеляційно доказували, що проблем зі школою не існує, що немає нічого страшного, якщо її учнів костянтинівська "освітянка" переведе в інші школи (до речі, російськомовні).

29.07.2016 20:15:32Оне Ман92.113.169.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
Оне Ман,

Пригадуєте ту полеміку, коли ви костянтинівцям, які борються за збереження школи, затикали рота? Пригадайте, це було того разу на громадській раді при Донецькій ОВЦА , коли ви ще з одним "патріотом" Олександром Меланченко, співали свою "гарну" пісеньку в унісон. З вашою ж допомогою, панове, і нищили україномовну школу, та і зараз ця чорна справа не завершена.

29.07.2016 20:16:04Оне Ман92.113.169.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
Оне Ман,

Так от саме цей чиновник, що так завзято "бореться" за все українське, про що він дуже натхненно говорить в своєму опусі, палець об палець не вдарив, нічого не зробив, щоб допомогти батькам, активістам, педагогам. Вони і досі "воюють" за те, щоб ця школа стала опорною і її не поглинула російськомовна гімназія. Ось такий ви "патріот", пане Андрусів! Грамотне, але цинічне базікало!

29.07.2016 13:30:27Олежик Галазю212.87.162.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Не згоден з тим , що патріотів України в Добасі нема! Живу на окупованій території був у полоні ДНР звільнився і зрозумів якщо не битися за свій дім то це божевілля та війна буде тривати роками! А ваша пропозиція залишити усе як є з домінуванням російської мови мене не влаштовує пане Андрусів! ! Я сам Кандидат філософських наук бував щорічно 14 лютого на личакавіському цвинтарі на могилі Казиміра Твардовського !А доаповіді принципово робив українською мовою! ЗІ Сходу я бів я один але був у той час як поляки що захищали докторські не приїджали.. хоч для них це було майже поряд!

28.07.2016 12:25:12Святослав Revenant159.224.120.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

"Жителі Донбасу не за ДНР чи ЛНР, не за Україну чи Росію, а за мир" - тобто, ці "жителі" без роду-племені, такі собі "дамбассци"? Так чому ж пуйла кликали? Вони стільки років жили в Україні, писали свої адреси, але, виявляється, не розуміли, що живуть в Україні? Скільки можна їх виправдовувати. Все це дуже нагадує історію, що відбувалася за совка у Вільнюсі

28.07.2016 12:30:28Святослав Revenant159.224.120.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
Святослав Revenant,

У Вільнюсі в автобусі їдуть дві росіянки і одна іншій говорить: "Ну как тєбє Вільнюс?". А інша відповідає: "Красіво, только очєнь много етіх, как іх, літовцев"... Отак, мабуть, і "дамбассцам" забагато в Україні українців:):(

27.07.2016 22:39:10Mike Paul80.93.124.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Основний аргумент в дискусіях про причини конфлікту, який вони висувають, як незаперечний, це те, що українці прийшли на їхню землю. Всі стараються це не помічати і шукають причину в якомусь містичному непорозумінні, фатальному збігу обставин, недопрацюваннях центральної влади. І все це нонсенс. Твердження про "їхню землю", по суті, є чіткою вказівкою на те, що територіальною і адміністративною частиною України цей анклав не був від самого моменту проголошення Незалежжності. Вони трепетно чекали настання того часу, коли Україну можна буде приєднати до Донбасу і з ледь прихованим ентузіазмом спостерігали як прокремлівська кліка підминає

27.07.2016 22:55:08Mike Paul80.93.124.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти
Mike Paul,

під себе все, що навколо і на захід від Києва. Події кінця 2013 і початку 2014 року стали для них і їхньої кримінальної еліти справжнім шоком і крахом всіх їхніх планів і надій. Тоді і пролунала команда "фас"від закордонних кураторів і почалась реалізація плану "Б".
Який зараз може бути вихід з цієї ситуації? Його нема, в першу чергу в головах тих, хто мав би його знайти і реалізувати. Тому, крім розмов і даремних безглуздих втрат, нічого не відбувається. Комусь може здаватися, що спрацьовує стратегія стримування. Це небезпечна ілюзія, яка може розсипатись в будь-який момент.

26.07.2016 22:01:41Наталя Самотіс195.5.38.--
  • 2+
  • 1-
  • Відповісти

мутний полiтолог-демагог

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути