Жодних планів української влади щодо скорочення зовнішніх боргів поки що немає, є лише плани нарощування боргів.
Про в коментарі Gazeta.ua сказав колишній міністр економіки, заслужений економіст України Віктор Суслов.
Коментуючи прогноз міжнародного рейтингового агентства, яке переконане що, український уряд збільшить витрати на обслуговування і погашення зовнішнього боргу в цьому році на 5 мільярдів доларів, він сказав: "Цілком логічно, що витрати на обслуговування боргів ростуть. Всі ці витрати в законі про бюджет вказані, якщо не помиляюсь, там передбачено 110 млрд гривень на рік, на зовнішні наші борги".
Експерт зазначив, що в такій ситуації передусім "страждає бюджет, а отже страждають всі галузі, які можна було фінансувати з бюджету". Окрім того, Суслов висловив думку, що передусім "страждає соціальна сфера, оскільки іде перерозподіл коштів на користь кредиторів".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, чому Україні варто продовжити співпрацю з МВФ
"Україна цілком свідомо влізла в податкову петлю, і тепер вона буде затягуватися все більше. Жодних планів щодо скорочення зовнішніх боргів в України поки що немає, є лише плани нарощування боргів (судячи по всім затвердженим показникам та економічної політики, і по новій програмі уряду, в якій передбачено збільшення зовнішніх запозичень)", - вважає колишній міністр економіки.
Окрім того, він зауважив, що проблеми відкладаються на майбутнє, тому вони будуть загострюватися. "Необхідно змінювати політику, переставляти акценти, стимулювати виробництво, - підкреслив експерт. – Багато про що говорять, але поки що нічого не робиться".
"Дійсно в тій програмі яку Кабмін обговорював (активізація та розвиток національної економіки на найближчі 2 роки) говориться, що вже по багатьом сегментам у нас імпортні товари займають більше 90% в об'ємах реалізації на внутрішньому ринку", - додав колишній міністр.
"Поки буде проводитися таке стимулювання імпорту, то, звичайно, зовнішні борги будуть рости. Борги доводиться збільшувати, аби виплачувати цей імпорт. Постійно росте дефіцит нашого внутрішнього торгового балансу", - резюмував Суслов.
Коментарі
1