Шкіра 23-річної в'єтнамки Нгуен Тхи Пхуонг за декілька років постаріла на 50 років.
"Два роки тому в мене була сильна алергія на морепродукти. Все тіло чухалося. До лікарів не зверталась, бо ми з чоловіком люди небагаті, лікувалась нетрадиційною медициною. З того часу я стала швидше старіти: тіло й обличчя ставало зморшкуватим, обвисло. Колишніми залишилися тільки волосся та зуби", - каже Нгуен.
Сіднейські лікарі припускають, що дівчина могла постраждати від рідкісної хвороби, коли шкіра втрачає еластичність. Це спадкове захворювання також пов'язане з алергічною реакцією. З'ясують це, коли візьмуть біопсію шкіри хворої. Припускають, щоб вилікувати пацієнтку, швидше за все, знадобиться пластична операція.
Столичний дерматолог Кузьма Хобзей розповідає, що людина, яка різко й швидко старіє, має генетичну хворобу.
"Вона виникає через порушення утворення білків в позаклітинному просторі. Шкіра розтягується, як резинка на спортивних штанях, якщо їх попрати при високій температурі, та обвисає. Найбільше шкіра розтягується на шиї та обличчі, - каже Кузьма Хобзей.
Зазвичай таке захворювання проявляється відразу. Але іноді гени можуть знаходитись спочатку в пригніченому стані, потім проявитись через стрес, якусь хворобу, опік.
"Шкіру не заміниш, тому лікують в основному симптоматично. Роблять ін'єкції, схожі на ті що при вікових проблемах у шкірі. Але ефект від них невеликий. Також в генетичній лабораторії міняють гени на клаптику шкіри і пересаджують її назад. Іноді допомагає, але це роблять одиниці лабораторій в експериментальному режимі.
У всьому світі налічується не більше 200 таких хворих.
Коментарі