Чотири з п'яти жінок принаймні раз у житті скаржаться на припухлість грудей, ущільнення в них, а потім і біль. Це симптоми мастопатії. Найчастіше вона буває у жінок дітородного віку - від 25 до 45 років. Груди збільшуються, у них утворюються кісти і вузлики різних розмірів і форм з нечіткими контурами. Спочатку болі нема і жінка не звертає на недугу уваги. Болі починаються за кілька днів перед менструацією і минають після неї. Інколи бувають білі або зеленуваті виділення із соска - це час негайно звернутися до лікаря!
З часом мастопатія проявляється ниючим тупим болем у грудях, тягнучим відчуттям важкості, яке посилюється перед менструацією. У кожної десятої під пахвами збільшуються лімфовузли. У запущених формах болі віддають у плече, лопатку або руку. Тоді найменший доторк до грудей викликає біль. Якщо мастопатію не лікувати, вона може переродитися в рак грудей. На передраковий стан вказують темні або кров'янисті виділення з соска. Якщо так, то також негайно треба звернутися до лікаря.
До мастопатії призводять гормональні збої. Мастопатія часто буває в жінок, які перенесли запалення придатків або мають спадкові хвороби грудей по материнській лінії. Також із хворобами щитовидної залози, печінки і жовчного міхура, хворі на діабет, ожиріння. Недугу може провокувати брак йоду в організмі, стреси, депресії, відсутність та нерегулярність статевого життя. На рівень гормонів впливає алкоголь, куріння, радіація. Великий ризик у жінок, які перенесли аборт або травмували груди, довго не вагітніли, рано перестали годувати груддю. До мастопатії схильні дівчата, в яких рано почалися місячні.
Діагностувати хворобу жінка може сама. Треба періодично промацувати груди пальцями. Якщо є ущільнення, схожі на горошину, вишню чи сливу, слід негайно звернутися до лікаря і пройти УЗД і мамографію. Лікування залежно від причини хвороби передбачає розсмоктування ущільнень і підвищення імунітету, покращення роботи щитовидної залози та інших органів. Важливо також скористатися перевіреним засобом для поліпшення імунітету і обміну речовин - засобами Системної ензимотерапії. Німецький препарат Вобензим вже багато років допомагає хворим на мастопатію. Комплексно діє на прояви хвороби і на зміни у грудях. Натуральні тваринні і рослинні ензими, які входять до складу препарату, зменшують набряк та запалення, мають вторинно-знеболювальну дію. Профілактичний прийом Вобензиму зменшує розміри кіст, знижує ризик розвитку мастопатії і покращує самопочуття жінки.
Вобензим добре поєднується з іншими препаратами, особливо з антибіотиками, також підвищує стійкість організму до вірусів і мікробів. Покращує постачання тканин організму киснем і поживними речовинами. Завдяки природному походженню препарат має високий рівень безпеки. Допомагає попередити побічні ефекти від інших препаратів. Натуральні ензими позитивно впливають на весь організм. Вони зміцнюють стінки судин і зв'язують вільні радикали. Підвищуються захисні властивості організму. Вобензим можна використовувати для профілактики багатьох хвороб.
Додаткова інформація: по тел. (044) 498-90-12 у лікарів представництва німецької компанії "МУКОС Фарма".
Реєстр. свід.: UA/2842/01/01 від 15.02.2010 р.
Перед вживанням препарату слід уважно прочитати інструкцію та проконсультуватися з лікарем.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Коментарі