- Навесні переніс інфаркт, після того мало не щодня болить серце. Майже місяць пролежав у лікарні. Кардіолог заборонив піднімати важке, можна робити лише легку зарядку. Коли виписався, почав гуляти на свіжому повітрі. Якось гуляв, зустрів знайомого лікаря. Той порадив укріплювати серце і пити морквяний і буряковий соки, - каже Володимир Бойко із Чернігова, 62 роки.
Почав щодня вживати таку суміш соків. На 250-грамову склянку соку вичавлював 70% моркви і 30% буряку.
- На день треба 1-2 склянки такого соку, для мене це за дорого. Вирішив, що із буряку і моркви краще робити салат. Покришив 200 грамів моркви і 100 – буряку, заправив оливковим маслом і закрив у банку.
Щодня дістає із холодильника і їсть невелику тарілку салату перед обідом.
- Такий салат треба їсти без хліба. Крім масла не можна вживати нічого жирного, солоного. Їв салат щодня протягом місяця, серце тепер не болить. Та й кардіолог сказав, аритмія у мене зникла.
Столичний кардіолог Олена Герман каже, у буряку є речовини, які допомагають утворюватися червоним кров'яним тільцям.
- Також у буряку є калій та хлор, вони добре очищують печінку, нирки та жовчний міхур. Моркв'яний сік у салаті допомагає очищувати від шлаків усю кров'яну систему.
Клітковина буряку зменшує рівень холестеролу і тригліцеридів, знижує ризик інфаркту і укріплює серцевий м'яз.
- Дехто каже, що буряк може повністю замінити все лікування. Але я раджу пити такий сік чи їсти салат лише як додаток до основних процедур, тоді вони матимуть користь. Буває, що організм часто не приймає суміші моркви і буряку, починається нудота і розлад шлунку. Таким треба бути обережними - їсти буряк і моркву малими порціями, щодня потроху збільшуючи їх.
Коментарі