Киянка 38-річна Ніна Марценюк працює менеджером. Вона знепритомніла на робочому місці. Раніше часто скаржилася, що головний біль заважає працювати. Відчувала запаморочення, затерпали руки. Пила каву і міцний чай, інколи ліки, які радили друзі.
— Того дня різко похолодало, і пішов сильний дощ, — згадує її колега Антон Підлуцький, 39 років. — Ніна схилилася на стіл біля комп'ютера і ніби заснула. Таке бувало й раніше. Потім почала важко й уривчасто дихати. Ми підійшли і побачили, що вона непритомна.
"Швидка" забрала Марценюк до лікарні, де їй діагностували інсульт. Якби вона зважала на головний біль, нападу можна було б уникнути, каже столичний невролог 50-річний Ігор Бабій.
— Усі органи реагують на погоду. Болить голова, шпигає в серці, крутить суглоби — чекай дощу, бурі, різкого похолодання чи потепління.
Різкі зміни погоди небезпечніші за сезонні. Раптова смерть від інфарктів та інсультів часто настає, коли насувається гроза. Особливо це небезпечно для людей, у яких хаотично працює серцево-судинна система. Тоді організм перебудовує свої біологічні ритми. Змінюється вироблення гормонів, швидкість кровотоку, активність ферментів, згущується кров.
У 80% людей із вегето-судинною дистонією, недугами серця, легень, суглобів, шлунка або шкіри за кілька днів до змін погоди починається загострення.
— Для хворих з ішемією та астмою небезпечний брак кисню в повітрі. Для сердечників — різке похолодання, а для гіпертоніків — безвітряна спека. Люди з хворобами суглобів і хребта, хронічними бронхітами погано переносять надмірну вологість. Ускладнюють чутливість до погоди зайва вага, гормональні порушення під час вагітності та клімаксу.
Метеозалежність може виникнути після травми голови, грипу, ангіни або запалення легень.
— Якщо відчуваєте слабкість через зміну погоди, уникайте напруженої роботи. Не їжте м'яса, смаженого, жирного і гострого, не пийте алкоголю. Бажано сісти на молочно-рослинну дієту. При безсонні пийте чаї і відвари м'яти, шипшини та глоду, кропиви, валеріани. Ранок починайте з теплого душу та дихальної гімнастики. Дихайте спокійно і глибоко через ніс. Видих має бути вдвічі довший за вдих. Перед сном годину погуляйте. Висипайтеся. Поламаний біоритм утричі підвищує чутливість до погодних умов.
Коментарі
1