"Щойно зацвітає амброзія, у мене відразу сльозяться очі, закладає ніс. Чхаю мало не щохвилини. А якось увечері температура підскочила до 39 градусів. Закапувала у ніс краплі від алергії, але стає легше тільки на кілька годин", - каже 40-річна Людмила Жмаченко з Кіровограду.
Алергія на амброзію поширена з кінця липня до середини вересня, поки рослина цвіте. Найсильніше проявляє себе у кінці серпня. Директор столичного центру "Алерголог" Марина Борисюк каже, амброзія — один із найсильніших алергенів.
"Цього року через сильну спеку вона зацвіла на два тижні раніше, ніж звичайно. Насіння дуже міцне та стійке до спеки, може сходити на одному місці десять років поспіль. Щойно людина торкнеться або вдихне пилок цієї рослини, починає чхати, з очей течуть сльози. Виникає сильний набряк слизових оболонок. Амброзія у перший день може спровокувати лише нежить, а наступного вже підскочить температура, душитиме бронхіальна астма."
Радить умиватися тричі на день, щодня робити у квартирі вологе прибирання. Корисно промивати ніс розчином із солі.
"Процедури допоможуть, якщо є лише нежить чи кашель. Коли закладає вуха, розпухають губи і порушується сон, треба терміново йти до алерголога. Він призначить спреї для носа, але найперше визначить, чи виникла алергія саме на амброзію."
Вікна у квартирі радить тримати закритими.
Якщо пилок амброзії потрапить у приміщення, людині відразу стає гірше. Добре, якщо у домі є кондиціонер — він відфільтрує пилок. На вікна можна ставити спеціальну сітку від пилку. Під час цвітіння амброзії найкраще поїхати жити в місцевість, де цієї рослини немає.
Коментарі
1