26-річній Валентині Савченко зі столиці дерматологи діагностували хронічну нейродермію шкіри рук. Вона працює продавцем. Коли киянка пішла в декретну відпустку, недуга минула.
— Кілька років узимку страждала від постійного зуду на руках, — розповідає. — Між пальцями, зверху з'явилося почервоніння. Дерматолог сказав, що це алергія на холод. Але це не проходило й навесні та влітку. Пізніше лікарі зрозуміли, що це в мене хронічний нейродерміт, тобто маю алергію через слабкий імунітет. Змирилася з болячкою, доки не пішла в декрет. Як на сьомому місяці перестала працювати, алергія пройшла. Збагнула, що висипи провокувало постійне миття рук з милом, бо то оселедці накидаю, то з копченею маю справу чи солодощами. Лікар підтвердив, що часте миття з милом пересушувало шкіру. Зараз завжди мажу руки кремом, бо з дитиною гігієна дуже важлива. Висипів немає.
Лікарі застерігають від частого миття тіла з милом чи гелями. Вони знежирюють та пересушують шкіру.
— Максимум раз на день можна митися милом, — каже 32-річна Тетяна Дриженко, черкаський лікар сімейної медицини. — Жировий шар на шкірі захищає її від бактерій, наприклад, стрептококу та стафілококу. Від них висипають прищі. Пересушування може призвести й до утворення виразок. Постійне подразнення може спровокувати рак шкіри. Руки треба мити милом кілька разів на день. Після того слід користуватися кремами. Їх підбирають за особливостями шкіри. Варто придбати кілька різних і почергово маститися. Від підходящого крему не має бути відчуття жирності.
Радить не зловживати кремами. Вони теж містять хімічні складові. Крім того, забивають пори.
Коментарі
1