Сідати за кермо, поспавши вночі менш як 5 год., так само небезпечно, як і напідпитку.
За статистикою, втома є причиною близько 20% аварій. Про це йдеться у досліджені, опублікованому в журналі Nature and Science of Sleep.
Науковці проаналізували 61 дослідження на чотирьох онлайн-базах даних з інформацією щодо попередньої кількості годин сну та показниками продуктивності водіння. Наприклад, відхилення від смуги та/або ризик аварії.
Вчені дійшли висновку, сон менше ніж 4-5 год. на добу, вдвічі збільшує ризик потрапити в аварію. Недостатня кількість сну так само знижує ефективність та концентрацію, як і кермування в нетверезому стані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені встановили неочікуваний зв'язок між недосипанням та "пивним животом"
Водночас після 6-7 год. сну ймовірність потрапити в аварію нижча, хоча й залишається достатньо високою у порівнянні з нормальним восьмигодинним сном.
На основі цих досліджень в Австралії хочуть запровадити штрафи через водіння у стані втоми. Однак, наразі з'ясовується, як саме можна виміряти рівень втоми у водіїв через недосипання, повідомили у Science Alert.
За статистикою, від безсоння страждає понад 10 % населення розвинених країн, а в кожного другого дорослого спостерігається один або декілька симптомів розладу сну.
Зокрема, дефіцит сну може вплинути на настрій, розумову моторику, розумову діяльність, пам'ять, імунну систему, підвищення рівня стресу та навіть ожиріння.
Зробити сон спокійнішим, а загальний стан здоров'я – кращим допоможуть певні продукти, повідомив президент Асоціації дієтологів України Олег Швець.
Коментарі