"У нашому "Джунглі Парку" живе самиця білого жовточубого какаду. Добре копіює звуки. Вона — доросла, добре навчена пташка, має розум 3-річної дитини. Може боляче вкусити, але постійних хазяїв впізнає і не чіпає. Навчити говорити білого какаду можна швидше, ніж інших папуг, - розповідає консультант столичного "Джунглі Парку" на Оболоні Володимир Назарко, 21 рік.
Білі какаду походять із Австралії. Населяють пальмові і евкаліптові ліси, парки, сади. Обов'язково селяться біля води. Люблять купатися під дощем.
"Це дуже обережні птахи. Більшість часу сидять у кронах дерев. Ведуть осідлий спосіб життя, але, коли харчів не знаходять, в пошуках їжі починають мігрувати. Вдень збираються у зграї до 50 особин. Вночі сплять теж зграями, для ночівлі вибирають високі дерева, які стоять окремо.
Якщо поряд з какаду на ночівлю сідає забагато птахів, птах стукає клювом по дереву. Так дає іншим зрозуміти, що територія вже зайнята.
Дорослішають білі какаду у 5-6 років, з цього віку починають розмножуватися. Живуть до 80, інколи до 100 років. Гнізда будують у дуплах та на вершинах гнилих дерев, на висоті 5-30 метрів.
"Какаду дуже звикає до свого партнера. Формує пару на все життя. Якщо самиця чи самець раптово гине чи його ловлять браконьєри, другий сильно сумує і може впасти в депресію. За рік вирощують один виводок пташенят, найчастіше по 2-3 папужки. Яйця 28-30 діб висиджує як самка, так і самець."
Якщо білі какаду з'являються на світ і виховуються в неволі, сприймають людей як батьків і не бояться їх.
"Коли одне із пташенят народжується здоровим, батьки приділяють йому всю свою увагу. Але якщо воно хворе, то переключаються на інше, більш здорове пташеня. Малі какаду вкриваються пір'ям і починають вилітати з гнізда через 2 місяці після народження. Тоді батьки годують їх ще 2-3 тижні."
У дикій природі білі какаду наносять шкоду кукурудзяним полям. Зграями прилітають і видовбують спілу кукурудзу. Винищувати какаду забороняють, бо в природі їх лишилося дуже мало — 45-100 тисяч особин. Білого какаду занесли у Міжнародну Червону Книгу.
"Більша частина какаду з лісів їдять горіхи, фрукти, серцевини та ніжні ростки трави. Щодня жовточубі какаду збираються на полянах, а у містах — у парках і на газонах. Як травоядні тварини, годинами щипають траву."
Коментарі