воскресенье, 21 июля 2013 10:00
Ольга Швед
Ольга Швед
Ольга Швед

Не сезон

– У центрі, ціни низькі, асортимент великий, а торгівля не йде, – скаржиться власниця магазину модних аксесуарів на львівській площі Ринок своїй подрузі.

– Ще сезон туристів не настав, а от у серпні навала буде, – заспокоює та.

Цю розмову почула в центрі Львова. Одразу згадала, як кілька місяців тому в Шарм-ель-Шейху накупила найбільше непотрібних речей за все життя. Додому привезла мочалки, магнітики, кальян, прикраси, тканину, статуетки, сувеніри і багато іншого. Аби привабити клієнтів, єгипетські продавці роблять величезні знижки, організовують подарунки, пригощають чаєм у крамниці.

45 долларов, кожа верблюда, суперкачество

В останній день відпочинку гуляємо з коханим старим центром Шарм-ель-Шейха. На заклики продавців відповідаємо: "no money – no ­funny ". Вони співчутливо хитають головами і переключаються на інших туристів. Лише Ахмет із крамниці, що торгує шкірою, не зважає на відсутність у нас грошей і всовує мені в руки шкіряний клатч із блискучими заклепками.

– 45 долларов, кожа верблюда, супер­качество. Для тебя – 35, – ми розвертаємося до виходу. – 30, ну хорошо – за 20 отдам, вы – хорошие люди.

Купила я ту сумку за 15 доларів. 3 не вистачило, але Ахмет погодився взяти решту гривнями. Одразу прикріпив їх на стіну поряд із банкнотами з усіх кінців світу.

– У вас зараз не сезон? Покупців мало? – співчутливо розпитую ­Ахмета.

– Как не сезон? – робить круглі очі. – У нас нет такого: сезон – не сезон. Умеешь завлекать и торговать – всегда сезон. Заходите еще, у нас не пристают, красивым девушкам – ­подарки.

Сейчас вы читаете новость «Не сезон». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

6

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода