Єдність чи послідовність? Міністерство анонсували, а грошей на нього нема

Як тільки президент не обіцяв назвати міністерство, що має зайнятися проблемами демографічної політики. І Мін'єдності, і Міністерством об'єднання українців, однак... Бюджет затвердили, а видатків на анонсоване кілька разів міністерство як не було передбачено, так і нема. Головне пообіцяти?

10 пунктів, які представив напередоні президент Зеленський, навряд чи можна вважати планом.

План - це послідовність кроків, які треба зробити для досягнення якоїсь цілі. Якщо кроки не прописані, це в кращому випадку заголовки для якогось плану, який, як ми всі сподіваємося, все ж таки десь є. З заголовками наче все нормально: "єдність", "фронт", "зброя", "гроші"… - все важливо! І якщо до сьогодні ці задачі вирішувалися без плану, то тепер, коли у нас є план, все буде інакше!

Єдине, що зрозуміло: грошей на нове міністерство в ухваленому Держбюджеті на 2025 рік не передбачено...

Насправді добре, що президент знов згадав про необхідність роботи над збереженням людського капіталу. Це питання він уже піднімав у серпні, коли було анонсовано створення Міністерства єдності. За минулі декілька місяців Міністерство єдності встигли "перейменувати" на Міністерство об'єднання українців. Але, на жаль, за цей час так і не стало більше ясності, чим це міністерство займатиметься, і в чому його відмінність від того, що є зараз. Єдине, що зрозуміло: грошей на нове міністерство в ухваленому Держбюджеті на 2025 рік не передбачено, а отже - якщо воно і з'явиться, то невідомо коли.

Проте питання збереження України прямо залежить від роботи влади з демографічними викликами. Безумовно, це не таке гостре питання, як оборона країни під час гострої фази війни. Але не треба забувати, що оборона здійснюється для захисту наших людей. І якщо держава не буде системно працювати над тим, щоб люди хотіли жити в Україні, зокрема, повертатися з-за кордону, будувати своє майбутнє тут, то це викликатиме питання до самої влади.

Україна потребує сучасної й професійної демографічної політики. Політики, яка б враховувала реалії війни, проблеми наших біженців, роботу з українською діаспорою...

Україна потребує сучасної й професійної демографічної політики. Політики, яка б враховувала реалії війни, проблеми наших біженців, роботу з українською діаспорою тощо. І нове міністерство потрібне саме для того, щоб цю політику втілювати в життя. Координувати роботу інших міністерств для досягнення визначених цілей. Саме це прописано в проєкті Закону "Про засади державної демографічної політики", який вже багато місяців лежить у Верховній Раді. І якщо президенту дійсно важливо знайти якісне вирішення цього питання, наш законопроект мав би вже бути ухвалений. Навіть попри те, що він поданий опозиційними депутатами. І, до речі, це було б справжнім свідченням, що згадана сьогодні президентом "єдність" - це не лише порожній пункт плану, а дійсно цінність, яка має значення.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі