Візит Зеленського до США пересувають. Українська влада порушила домовленості

Ми втрачаємо час, який дуже дорого коштує

За "Північний потік-2" ми не отримаємо реальної компенсації. І це факт. При втратах від відсутності транзиту в $2 млрд щорічно інвестиції на загальну суму в $ 1 млрд - це смішно.

Візит президента Володимира Зеленського в Білий дім ввічливо пересувають, користуючись відомою фразою "так, але потім", що у багатьох народів означає "ні". Чому?

Чому все це сталося в той момент, коли українська влада готова була дати руку на відсіч, мовляв, нас будуть підтримувати в будь-якому випадку? Вони ж були впевнені в цьому. Можна творити що завгодно, нас все одно підтримають. Тому що геополітика. Ось через що все сталося.

Геополітика головного мозку небезпечна хвороба.

Представник МВФ Джеррі Райс ннедавно дав підказку. Здається, те само кажуть непублічно представникам української влади. Проблеми з реформою корпоративного управління в енергетичному секторі. Так це звучало. Крім стурбованості ситуацією в НБУ і НАБУ.

США чекають від нас, що країна стане на шлях виправлення

Вважаючи, що їм все пробачать і нікуди не дінуться, українська влада пішла на порушення домовленостей, знехтувала власні зобов'язання і заради кількох мільярдів доларів вирішила змінити голову правління Нафтогазу. Пішли шляхом, який суперечив реформі корпоративного управління. Пішли ламати реформу, до якої був причетний сам Джо Байден, будучи ще віцепрезидентом США. Уже потім були рішення щодо "Північного потоку-2" (потім, не означає внаслідок, але все ж). Вже потім Блінкен повернувся з Києва злим на українську владу, повторюючи в кожному інтерв'ю "Нафтогаз, Нафтогаз, Нафтогаз". Вже потім візит до Білого дому все переносився і переносився. Але при цьому він все ж планується. А, значить, США чекають від нас, що країна стане на шлях виправлення.

Таким чином, можна припустити, що американці чекають дій у Києві. Дій в напрямі відновлення статус-кво в Нафтогазі. НАЗК вже зробило пас. Уже дало можливість звільнити Юрія Вітренка і повернути контроль над компанією правлінню і наглядовій раді. Є підозри, що якби в понеділок Вітренка відправили у відставку, то вже у вівторок з'явилася б дата візиту президента України до Вашингтона. І є підозра, що якби не старання СБУ, яке почало пильно придивлятися до членів наглядової ради Нафтогазу, то наглядова рада вже давно прийняла б таке рішення. Про це говорять заяви тих незалежних членів наглядової ради Нафтогазу, до яких СБУ прийти не може.

Але поки віз і нині там. Вітренко в Нафтогазі. А в Білому домі дуже напружений розклад і дуже важко знайти час для зустрічі з президентом України.

Чи буде Захід підтримувати Україну? Так. Чи готовий Захід більше підтримувати Україну? Більше, ніж формальні гарантії або жалюгідні $1 млрд? Готовий.

Захід повинен бути впевнений, що в Києві при владі його союзники, які тримають слово і поділяють спільні цінності. І так, навряд чи останнє можна довести, заграючи з Китаєм

Але для цього Захід повинен бути впевнений, що в Києві при владі його союзники, які тримають слово і поділяють спільні цінності. І так, навряд чи останнє можна довести, заграючи з Китаєм.

М'яч на українському полі. І головне для Києва, як і у багатьох інших сферах, нарешті підтвердити, що нам можна довіряти. Тоді і союзники готові підтримувати сильніше. Тоді і інвестори готові кредитувати під менші відсотки. А розмовами про дружбу з Китаєм або дефолт довіру не заслужиш.

А поки ми втрачаємо час. Який дуже дорого коштує.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст