Геннадій Друзенко
Правник, волонтер, ветеран АТО, співзасновник ПДМШ ім. Миколи Пирогова
02.03.2021
1760

Аваков приречений бути вічним другим

У правоохоронній системі все гаразд із м'язами, але серйозні проблеми з інтелектом

Уважно передивився інтерв'ю Арсена Авакова, яке взяла у нього Наталія Мосейчук. Дивився, відключивши емоції. Розуміючи усю неоднозначність Арсена Борисовича. І всю його впливовість. Переслухав інтерв'ю двічі. Намагаючись зрозуміти, що криється за фасадом цієї вольової, досвідченої і безумовно недурної людини.

З одного боку, Аваков – однозначно найбільш системний гравець на сьогоднішньому політичному Олімпі. Він був би ідеальним канцлером вибудуваної до нього республіки. Але він – не реформатор. Радше переконлива ілюстрація до прислів'я "Мафію (в нашому випадку – систему) не можна перемогти – її можна лише очолити".

Те, як він глупо виглядав, коли – посилаючись на довідку, яку підготували йому підлеглі – стверджував, що саме присяжні ухвалювали рішення про продовження тримання Андрія Антоненка під вартою, чи про наявність у матеріалах справи експертизи, яка "правильно вказує зріст обвинувачених" – говорить, що система відформатувала Авакова, а не Аваков – систему. Коментарі міністра повністю підтвердили мій діагноз, що у правоохоронній системі все гаразд із м'язами, але серйозні проблеми з інтелектом.

Для нього дійсно "держава понад усе". Для мене державність має сенс, тільки якщо вона служить своїм громадянам

Чи є за що поважати Авакова? Безумовно! Чи є Арсен Борисович державником? У мене також це не викликає сумнівів. От тільки уявлення про те, якою має бути держава, в нас з ним суттєво відрізняються. Для нього дійсно "держава понад усе" (Deutschland über alles). Для мене державність має сенс, тільки якщо вона служить своїм громадянам. У своєму розумінні державництва Борисович – безумовний рудимент совка, з усіма перевагами і недоліками останнього...

Але найцікавіше не це. Найцікавіше і найбільш парадоксально те, що Аваков є основним гарантом системи, в який він приречений бути вічним другим. Бо ця система сконструйована так, що очолювати її завжди буде тільки харизматичний лідер. І наскільки в Арсена Борисовича добре з системністю, настільки ж в нього погано з харизмою. По суті, він сам охоронець тих червоних прапорців, в рамках яких він ніколи не стане першим в цій країні...

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України