Операцію з хабарем керівникам НАБУ і САП спланував Аваков або Коломойський

У цій справі не все так просто. Є кілька сумнівів

Туфта і проколи у ментівських війнах сучасної України. Таку дисертацію слід вже комусь писати.

На жаль, науковий - не мій стиль. Ну, можна і детективчика тиснути. Але все по черзі.

Сталася цікава подія: детективи НАБУ 12 червня задокументували факт надання колишнім високопосадовцем попередньої влади неправомірної вигоди керівництву НАБУ (Артем Ситник) та керівнику САП (Назар Холодницький) в розмірі $6 млн. Три чемодани кеша.

Затримали трьох людей. Один з них - заступник начальника Головного управління ДПС у Києві Микола Іляшенко. Другий – Андрій Кіча, юрист компанії "Бурісма". І Олена Мазурова, колишній фіскал, звільнена ще у 2015 році. Хабар начебто передавали від ексміністра екології Миколи Злочевського за закриття справи проти нього.

Усе наче б класно. Можна радіти. Безпрецедентний улов. Вийшли на слід Злочевського. Перемога. Кордон на замку. Але є кілька сумнівів, які показують, що тут не все так просто.

1. Щойно пролунали інформаційні постріли від Венедіктової в сторону САП і НАБУ. Керівництво цих структур звинувачували у бездіяльності. Недаремно у цьому детективі усі сторони боялися взаємних підстав. Я особисто чекав того, що після підписання меморандуму з МВФ, коли кіпіш для Зе! і "слуг" минув, будуть обов'язкові наїзди на ці структури. Щоб або поставити на службу собі, або замінити.

2. Після наїздів на обидві структури Холодницький і Ситник різко подружилися. Хоча ще рік тому між ними був відвертий конфлікт.

Холодницький і Ситник різко подружилися. Хоча ще рік тому між ними був відвертий конфлікт

3. Це затримання ЗМІ показали як блискучу перемогу наших правоохоронців. Хто ж тепер буде знімати з посад героїв-сищиків?

4. Піпл, звичайно, схаває. Але ж розумні люди не ставлять воза перед кобилою. Адже одна справа отримати вироки, інша – показати картинку із затриманням у ЗМІ: "які ми молодці". Але ж розумні люди оцінюють не процес, а результат.

5. І одразу сумнів: а це часом не вдала піар-акція самих цих хлопців, заснована на вдалій провокації?

6. Цитата Ситника: "Сам епізод, по якому пропонувалася неправомірна вигода, стосується причетності до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку, який видавався на підконтрольний бізнесмену Сергію Курченку банк, і в легалізації цих коштів. Це той епізод, де було оголошено підозру ряду осіб, в тому числі і пану Злочевському". От. Злочевський – лише один із підозрюваних, а не основний фігурант.

7. І тут маємо суму у 6 мільйонів. Шість. Шокуюче багато за справу, де Злочевський - п'ятий зліва у сьомому ряду. Ця справа нікчемна. Вона явно розвалиться. Навіщо давати такий хабар за те, що тобі не несе загрози?

Ця справа нікчемна. Вона явно розвалиться. Навіщо давати такий хабар за те, що тобі не несе загрози?

8. У справі фігурує вже не раз "спалений" провокатор Євген Шевченко, якого усі вже знають, як позаштатного агента НАБУ. Саме він начебто від імені Холодницького приймав хабаря. Усі хто знає Злочевського ржуть: так дешево він би ніколи не підставився. Але ж чомусь гроші передавали саме Шевченку. Це крайня дурня. Це неможливо.

9. Але ж, кажуть Ситник і Холодницький, ми знаємо, що Злочевський не лох. За Шевченка поручився Ільяшенко, заступник управління ДПС Києва. На тому шайку і спіймали. Тим більше, що один із шести мільйонів був передбачений за послуги йому.

10. Ой, а то що? Невже не можна взяти Ільяшенка за щось серйозне, а потім сказати: чувак, ми ту справу по якій тобі світить років так із 10 - забудемо. А допоможеш нам – підеш по маленькій статті за дачу хабаря. Отримаєш пару років умовно і летиш білим голубом додому. Пам'ятаєте, так само Кірпіча склеїв Жиглов?

Тобто справа шита білими нитками і не витримує серйозної критики. Може й не зрада. Але точно не перемога. Тоді що?

Версія 1. Зараз це розкручують проти Злочевського, щоб потім завести стару пластинку: Злочевський – "Бурісма" – Хантер Байден – Байден-старший – вибори в США – Україна. Це собака-барабака для Штатів.

Але версія малоймовірна. Головні підписанти за Ситника – Центр протидії корупції, Шабунін та інші – мовчать зараз, як риба об лід. Самі Ситник і Холодницький заявляють, що "Бурісма" тут ні до чого.

Зі всіх справ Злочевського вибрали саме цю, де точно не буде кінця

І, що характерно, зі всіх справ Злочевського вибрали саме цю, де точно не буде кінця.

Версія 2. Хтось допоміг Холодницькому і Ситнику отримати індульгенцію.

Ще раз. Холодницький і Ситник умовно "під ковпаком" у Офісу президента. Готується змова, щоб їх таки дожати, а структури поставити в стрій ОП.

А що як якась група товаришів усе підлаштувала, щоб хлопці (Ситник і Холодницький) отримали дуже красиву індульгенцію? А що? І Злочевського поюзати, і на пресусі у вигідному ракурсі показатись. І дуля Офісу президента в кишені: "Що з'їли? Як героїв знімати будете? За що? За подвиг?"

Тим більше, що ОП не відреагував на подію, а могли б і самі відпіаритись. А ще краще, щоб Зеленський особисто в'язав злодіїв. Це ж яка картинка?

Значить з Офісом ніхто не радився. Значить усе всупереч планам Єрмака.

Тоді хто б міг спланувати таку операцію і головне – оплатити таку дорогу індульгенцію? Хто такий великий майстер інтриг? У кого точно є такі гроші? Щоб їх взять і спалить?

Бачу лише двох. Або Аваков Арсен Борисович. Схоже на його стиль. Або Коломойський Ігор Валерійович.

Тепер хлопці із САП і НАБУ можуть трошки покусати і ворогів гарної людини

Особисто мені здається, що або вони це продумали вдвох, або, скоріше за все, тут борода Коломойського.

Додатково: справу по "Реал банку" і ролі Злочевського у цій справі вів такий собі Костя Кулик. У нього мабуть є і усі явки/паролі. У нього кощеєве яйце. Але і його самого за це ж місце тримає Ігор Валерійович. Тим більше, що зараз йому дуже потрібен вплив.

І він міг отримати такий вплив зараз. Тепер хлопці із САП і НАБУ можуть трошки покусати і ворогів гарної людини. Справжнього вигодонабувача від цєї ситуації.

Тим більше, що зверху у нас є кого кусати. Кого не вкуси – все по ділу. Ти і людині допоміг, і герой наче.

Взагалі маємо картинку війни різних груп правоохоронців, у яких цілі і задачі різні. Аваківські офісо-президентські, коломойські, портновські структури взаємопоборюють один одного. Іноді вступаючи в ситуативні союзи одних проти інших.

Тільки де тут Україна?

А ось що найсмішніше:

- Піпл, який сильно не заморочується, все одно додасть плюс бал Зеленському, так наче це він з "Кварталом" затримували шайку.

- Може статися так, що 6 мільйонів баксів хтось візьме (як у фільмі "Зелений фургон" "во врємєнноє пользованіє").

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"