Аваков манить українців цукеркою до дефолту

Обгорточка яскрава: рятуємо нужденних

Найбільш активний, непопулярний, одіозний і "вічний" міністр Кабміну Арсен Аваков запропонував нам дефолт. У своєму блозі на "Українській правді" він фактично порадив власну модель входу і виходу з кризи.

Громадянам треба знати, що коли їх дурять, їм завжди хочеться плакати. Плакати від того, які ж є добрі люди у владі. Як же вони дбають про своїх громадян. Як хочуть спасти-врятувати.

І у пропозиції Авакова є кілька, "як би" слушних моментів. У слушні моменти, як у обгортку, він загорнув пропозицію дефолту. Канфєта "Тузік", як говорив герой Подерв'янського.

Громадянам треба знати, що коли їх дурять, їм завжди хочеться плакати. Плакати від того, які ж є добрі люди у владі.

Цього разу Аваков запереживав за тих, хто втратить роботу. І пропонує у бюджеті негайно створити Стабілізаційний фонд, з якого здійснювати виплати тим, хто нуждається.

Але скільки таких нужденних і як їх вирахувати – хтозна. З пенсіонерами ясно. Їм видадуть по "Вовиній тисячі" і для цього з бюджету виділять 10 мільярдів. Хто ще нужденний? Ті, хто приїхав із заробітків? Вони приїхали з валютним жирком і на 2-3 місяці посидіти вдома вистачить усім. Безробітні і так мають бути на держзабезпеченні через біржі праці.

Тоді хто? Сам же Аваков пропонує бюджетників не звільняти, як і працівників держпідприємств. Тобто залишаються працівники підприємств чи фірм, які стали, і не мають перспектив на час вірусу заробити копійку. Як їх вирахувати? Може методом заяви? Я – бідний. Дайте мені.

Насправді цю категорію людей визначити неможливо. Тому тут може бути багато зловживань. Адже пропонується по 2500-3000 у місяць. І хтось може гривень за 500 включити у список нужденних і мене. І Авакова.

Але обгорточка яскрава: рятуємо нужденних. Не думаємо ні про що – лише рятуємо.

Відміняємо 50-75% комунальних платежів. Ага – розоряємо місцеві ЖЕКи. Я за цю норму "за" лише там, де обленерго належать олігархам. Давайте всій країні спишемо за місяць-два за світло – мільярдери не збанкрутують.

Метод Авакова: спочатку рятуємо, а далі побачимо, як воно аукнеться в економіці

Метод Авакова: спочатку рятуємо, а далі побачимо, як воно аукнеться в економіці. Воно ж звичайно, Аваков великий економіст (у нас же кожен мент в економіці шарить, ага), але ж.

І тут розгортаємо обгортку і бачимо…

Аваков пропонує збільшити дефіцит бюджету. Зараз дохідна частина бюджету 1,095 млрд грн. Видаткова – 1,184 млрд. Дефіцит – 96,3 млрд.

І Аваков пропонує підняти дефіцит бюджету відразу на 200 мільярдів.

А такий страшний дефіцит бюджету - це, на хвилиночку – невиконання зобов'язань України. А без запозичень – це дефолт, станок і гривня по 50.

І для того, щоб врятувати нужденних Аваков пропонує: "Негайно і в найкоротші терміни провести реструктуризацію зовнішніх боргів України, істотно скоротивши навантаження з виплат %% і основного боргу в найближчі роки".

Ага, тобто давайте забудемо платити зараз, а перенесемо виплати боргів на потім. Це технічний дефолт.

І все це при тому, що у нас класні золотовалютні резерви. І ми їх накопичували саме для форс-мажору. І нам є чим віддавати борги.

Нам потрібно лише прийняти один "антиколомойський" закон і ми за місяць матимемо 5,5 мільярдів від МВФ та ще 1,4 мільярди – на боротьбу з коронавірусом

І нам потрібно всього лише прийняти один "антиколомойський" закон (який передбачає неповернення ПриватБанку Коломойському) і ми за місяць матимемо 5,5 мільярдів від МВФ (насправді під кризу можна просити більше – і дадуть) та ще 1,4 мільярди – на боротьбу з коронавірусом.

Але для Авакова важко кинути основного партнера – Ігоря Валерійовича. Тому нам пропонують багато чого для людей – аж плакати хочеться.

Та тільки у мене залізне правило. Мене ще мама вчила: якщо якийся хтивий дядько манить цукеркою – не ведись синку. А кричи караул і тікай.

А краще зберіться разом і дайте дядькові звіздюлєй.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії