Протести – подарунок для влади

Але вона воліла закрити це вікно можливостей

Крайня акція протесту в Києві зібрала 12 тисяч осіб.

Ця хода не була першою і навряд чи буде останньою. Нова адміністрація звітує про переговори з Росією занадто скупо і занадто суперечливо. Як наслідок - підозри, недовіра і прагнення нагадати про те, що перемога на виборах не страхує тріумфатора від можливості зробити помилку, - пише Павло Казарін для "Крим.Реалії".

Насправді, всі ці протести дають Банковій прекрасний шанс.

Вони потенційно могли б посилити її позицію на переговорах. Дають можливість тиснути на західних лідерів. Пояснювати Еммануелю Макрону, що український президент перебуває в лещатах громадської думки, а тому не може йти на будь-які поступки в питаннях суверенітету.

Протести потенційно могли б посилити позицію на переговорах

Офіційний Київ на прикладі цих протестів міг би пояснювати західним партнерам, чому далеко не будь-яка формула миру підходить Україні. Що спроба закінчити війну за український рахунок загрожує новим Майданом. Що прагнення тиснути на Київ призведе лише до того, що нове вогнище дестабілізації виникне в самому Києві. І вимагати від Заходу іншої позиції на переговорах.

Але замість цього ми почули зовсім інше.

Замість цього ми дізналися від голови Офісу президента України Андрія Богдана про те, що протести проплачені. Що люди виходять на акції з корисливих мотивів.

Слідом ми прочитали інтерв'ю глави пропрезидентської фракції Давида Арахамії. В якому він заявив про те, що близько 5% мітингувальників отримують гроші або від росіян, або від Петра Порошенка. Що його знайомим атошникам пропонують по тисячі гривень за участь в демонстраціях.

Осторонь не залишився і сам Володимир Зеленський, який заявив про те, що українців намагаються використовувати політики, щоб "уникнути кримінальної відповідальності".

Прекрасний приклад того, до чого призводять непрофесіоналізм і короткозорість.

Протести в столиці України - це подарунок для офіційного Києва. На який сьогодні тисне не тільки Кремль, але і західні партнери, неабияк втомлені від війни на Донбасі. Київ стає заручником амбіцій деяких європейських політиків, які мріють увійти в історію як "миротворці".

Київ стає заручником амбіцій деяких європейських політиків, які мріють увійти в історію як "миротворці"

Але саме Європа звикла чуйно ставитися до будь-яких акцій громадянської непокори. І протести в центрі Києва могли б дозволити українській владі вирватися з дипломатичного капкана. Посилатися на те, що вона не може йти всупереч волі своїх громадян. Говорити про те, що російський сценарій миру загрожує ескалацією протесту і нехтуванням демократичних цінностей.

Все це могло б дати Києву простір для маневру. Посилити його позиції на переговорах. Але нова українська влада воліла закрити це вікно можливостей своїми заявами про "проплачені" мітинги. Перевівши їх з категорії "народ проти невигідного сценарію", в категорію "це у нас корупціонери за владу борються".

Висновків не буде. А сенс?

Copyright © 2019 RFE / RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода