Велика біда, як Дональд Трамп, - щастя для Путіна

Сучасні Чемберлен і Даладьє сьогодні правлять світом, і здають його новому Гітлеру, а Черчіллів і де Голлів на горизонті не видно

Путін ніколи не любив Росію. Інакше він не зробив би з нею те, що таки зробив. Схоже, Росія почала відповідати Путіну взаємністю. У всякому разі, всередині Росії у Путіна суцільні неприємності. Горить і тоне Сибір. Вибухає ядерний "Буревісник". Гинуть герої на "Лошарику". Злісні чайки збивають літак, який летів до окупованого Крим. "Єдина Росія" викликає огиду і змушена піти в підпілля. Москвичі збунтувалися через таку дурницю, як вибори в безглузду Мосміськдуму. Натовпами бігають по вулицях столиці і кричать: "Путін - злодій!" І "Путін - ху *ло!". І тільки візити на Захід приносять заспокоєння, - пише у своєму блозі опозиційний російський журналіст Ігор Яковенко.

Милий друг Еммануель нарешті в усьому розібрався, змінив риторику, назвав Путіна "любим другом", рясно цитує російських класиків, згадав, що "Росія - європейська країна" і зізнався, що мріє про Європу від Лісабона до Владивостока. Тільки що милий друг Еммануель довів свою відданість дорогому Володимиру, досягнувши повернення російської делегації в ПАРЄ. Не за горами і його прохання до Росії повернутися в G8. Поки він ще ставить якісь попередні умови, але й для повернення Росії в ПАРЄ теж спочатку ставилися якісь умови, а потім раптом з'ясувалося, що ніяких умов не потрібно...

Але найбільший подарунок Путіну - це, звичайно, Дональд Трамп. Таке враження, що цей американський президент відкрив всесвітнє бюро добрих послуг для російської політичної еліти, а також її медійної та експертної обслуги.

Будь-яка біда для людства - це радість для путінської обслуги і її шефа

По-перше, підтвердилися чутки про те, що Дональд Трамп зібрався купити у Данії Гренландію. Про це пише Washington Post з посиланням на двох чиновників, які брали участь в обговоренні передбачуваної операції. Згодом цю маячню підтвердив сам Трамп, коли скасував свій візит до Данії на підставі того, що данці чомусь не захотіли продавати свою територію разом з 57 тисячами своїх громадян. Судячи з реакції Трампа, він був здивований безглуздістю і впертість цих скандинавів, з яких він збирався зняти щорічні виплати Гренландії в розмірі 600 мільйонів доларів, та ще дати грошей зверху.

Те, що на чолі найвпливовішої країни світу стоїть людина, що страждає політичним ідіотизмом, це велика біда. Але будь-яка біда для людства - це радість для путінської обслуги і її шефа. А така велика біда, як Дональд Трамп, - це просто щастя.

Коли в програмі "60 хвилин" від 21.08.2019 обговорювали ідею Трампа купити Гренландію, обличчя ведучого Попова і "експертів" світилися від щастя. Депутат Держдуми Костянтин Затулін подякував Дональду Трампу за те, що той завжди створює привід для веселощів і гарного настрою, і тут же згадав, що група "Любе" давно вимагає від Америки повернути Аляску. Приводів для підняття настрою у Путіна і його холуїв 45-й президент США, дійсно, надає в надлишку. І головний з них в останні дні - заявка на повернення Росії в G8.

Про причини того, за що путінську Росію вигнали з клубу провідних світових демократій, нинішній американський президент або не знає, або прикидається

Президент США Дональд Трамп вважає за доцільне повернення до формату G8 ( "Великої вісімки") за участю Росії. Про це він заявив у Вашингтоні під час зустрічі з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом.

"Я думаю, було б набагато доцільніше, якби Росія була в G8", - наводить слова президента прес-пул Білого дому.

Про причини того, за що путінську Росію вигнали з клубу провідних світових демократій, нинішній американський президент або не знає, або прикидається. Дональд Трамп вважає, що справжньою причиною видалення Росії з клубу G8 стали особисті образи тодішнього американського президента Барака Обами.

"Я вважаю, президент Обама вважав, що недобре, коли Росія в складі G8, і хотів, щоб Росії не було в цьому форматі, тому що Путін його переграв", - заявив 45-й президент США.

Коли "експерти" в студії "60 хвилин" обговорювали цю заяву Трампа, то мимоволі виникало бажання дати кожному з них по лимону, щоб вони хоч якось могли приховати своє щастя. Найбільш адекватно на ідею американського президента відреагував "політолог" Олексій Мартинов, який запропонував:

"Коли Росія повернеться в "вісімку" прекрасним місцем для проведення наступного саміту має стати російський Крим".

Переконаний, що кращої пропозиції і кращої реакції на ідею Дональда Трампа придумати неможливо.

Втім, багато "експертів" вважають, що Росія повинна ще подумати, чи варто їй повертатися в цю "вісімку". Наприклад, Олександр Скубченко, якого в російському телевізорі представляють як "громадського діяча України" став розповідати, що скоро США і весь Захід проваляться на задвірки світової економіки, що жодна країна Заходу найближчим часом не буде входити в десятку найрозвиненіших країн, і тому Росія не має сенсу водити дружбу з цими маргіналами.

Його позицію побічно підкріпив депутат Держдуми Костянтин Затулін, який розповів про свої зустрічі з представниками росіян в США, і ось вони йому пояснили, що російські американці дуже хочуть повернутися в Росію. І російські німці, виявляється, теж скаржилися депутату Держдуми Костянтину Затуліну, що їм дуже некомфортно в Німеччині і вони хочуть в Росію. Що саме заважає російським американцям і російським німцям повернутися з жахливих країн огидного Заходу в прекрасну путінську Росію, депутат Затулін не уточнив...

Настала епоха постмодерну, в якій кордони між добром і злом стерлися остаточно, а політики подрібнились до ступеня нерозрізненості

Зате блогер Анатолій Шарій, що з'явився під оплески присутніх на екрані в студії програми "60 хвилин", цілком зрозуміло пояснив, чому він в даний момент знаходиться на Мальті і не може приїхати в Україну, де він тільки що брав участь в парламентських виборах. На запитання ведучого Попова, чи боїться він приїхати в Україну, Шарій гордо відповів: "Я чесна людина, що мені боятися!". І тут же тихенько додав: "На мені кримінальна справа висить, ось зміниться генеральний прокурор, ось тоді...".

З моменту Мюнхенської змови пройшов 81 рік. Настала епоха постмодерну, в якій кордони між добром і злом стерлися остаточно, а політики подрібнились до ступеня нерозрізненості. Сучасні Чемберлен і Даладьє сьогодні правлять світом, і здають його новому Гітлеру, а Черчіллем і де Голлів на горизонті не видно. У цих умовах жертвам агресії, народам України та Сирії, втім як і росіянам, треба сподіватися тільки на себе.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода