Буду страшенно радий виявити, що Зеленський ефективніший за Порошенка

Знаєте, я щиро хочу програти всі свої парі

Хочу помилитися в прогнозах. Опинитися неправим в побоюваннях. Я буду страшенно радий, якщо через рік ви будете мені поблажливо розповідати про те, в чому саме я прорахувався. А я стану скрушно кивати і думати про те, що прогнозист з мене нікудишній.

Хочу виявити, що Володимир Зеленський компетентніший і ефективніший за Петра Порошенка. Що йому вдасться звільнити полонених моряків. Витягнути з в'язниць політв'язнів і полонених. Хочу виявити, що новачкові української політики вдасться все те, що не вдавалося його попередникові, - пише Павло Казарін для "Крим.Реалії".

Я буду страшенно радий, якщо Зеленський збереже незалежність Нацбанку. Не стане гратися із друкарським верстатом

Я буду страшенно радий, якщо Зеленський збереже незалежність Нацбанку. Не стане гратися із друкарським верстатом. Не буде перетворювати країну у Венесуелу. Захистить Приватбанк від колишніх власників, а держбюджет - від їхніх претензій на компенсації.

Я буду аплодувати, якщо при ньому в Україну не пустять на гастролі всіх тих, хто відзначився виступами в Криму. Якщо армію продовжать переозброювати, а суверенітет - захищати. Якщо країна далі буде дрейфувати в Європу і співпрацювати з МВФ, НАТО і Брюсселем.

Я не стану вигадувати претензії, якщо корупцію вдасться знизити. Якщо судову реформу вийде реанімувати. Якщо прокуратура перестане бути виборчою і неефективною.

Я хочу переконатися в безпідставності своїх підозр. Хочу виявити, що за молодим політиком не ховаються старі олігархи

Я хочу переконатися в безпідставності своїх підозр. Хочу виявити, що за молодим політиком не ховаються старі олігархи. Хочу дізнатися, що його команда професійна, креатури - компетентні, а укази працюють на країну. Я хочу, щоб все, в чому переконують мене його прихильники, виявилося правдою.

Щоб при ньому українська економіка стала інноваційною. Податкове адміністрування - простим. Правила гри - прозорими і однаковими для всіх.

Я стану посипати голову попелом і вибачатися перед читачами. У той самий момент, коли він почне деолігархизацію економіки. Коли буде домагатися збереження санкцій проти Кремля. Коли виведе економіку країни з тіні.

Я про все це читав у соцмережах. У невідворотності цього сценарію мене переконують виборці Володимира Зеленського. Ті самі, які дорікають мені в зайвому скепсисі і спробах дути на воду. Ті самі, які впевнені, що їм ніколи не жилося так погано, як при чинному президенті.

Я не стану наполягати на всякі дурниці. Мені не потрібно, щоб президент моєї країни їздив на велосипеді. Щоб він не користувався охороною. Щоб він купував продукти на ринку і катався на громадському транспорті.

Мені потрібен президент, який знає ціну грошам. Який вірить в ринкові механізми

Навпаки, мені потрібен президент, який знає ціну грошам. Який вірить в ринкові механізми. Який знає, як зводити дебет з кредитом і вміє тримати слово.

Загалом, мені потрібен той самий президент, в існуванні якого штаб Володимира Зеленського переконує всіх останні три місяці. Президент, перед яким мені буде соромно. За своє невір'я, за свої сумніви, за свій скепсис. Той самий президент, якого років через п'ятдесят ми будемо друкувати на грошах. Той самий, на честь якого онуки стануть називати вулиці.

І я готовий до того, що через п'ять років буду розповідати дітям про те, як помилявся спочатку на його рахунок. Як підозрював його в некомпетентності і нещирості. Буду говорити, що його манера спілкування була оманливою - і що за нею крився незвичайний адміністративний талант і приголомшлива політична воля. Я буду вибачатися перед його прихильниками. Закину публіцистику і почну писати тест-драйви.

Я публічно зізнаюся, що недооцінював потенціал країни. Буду радіти, коли президент зруйнує корупційний клубок. Коли ми подвоїмо економічне зростання - розпишуся у власній профнепридатності.

Тільки давайте домовимося про одне. Якщо раптово щось піде не так - ми поміняємося ролями

Я буду найщасливішим переможеним. Мені ніколи так не хотілося помилитися в прогнозах, як зараз. І я з радістю публічно говоритиму про те, що ви були прозорливішими, ніж я. Зумівши розгледіти в Зеленському все те, що сьогодні я ніяк не можу знайти.

Це буде моє тріумфальне фіаско. Повірте, я чекаю цього не менше вас. Ви отримаєте право на поблажливість, зверхність та брутальні повчальні нотки. Але яка різниця - якщо в цей момент ми будемо жити в країні нашої спільної мрії.

Тільки давайте домовимося про одне. Якщо раптово щось піде не так - ми поміняємося ролями. Домовилися?

Copyright © 2019 RFE/ RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода