Великобританія опинилася у заручниках брехні і дурості

Головний урок Брекзиту для України

15 січня британський парламент має, нарешті, висловитися щодо долі домовленостей про процедуру виходу країни з Європейського Союзу.

Великих шансів на те, що план прем'єр-міністра Терези Мей буде схвалений парламентаріями, немає. І в такому випадку відкривається дорога відразу до декількох можливостей - продовження переговорного процесу з Євросоюзом, негайного виходу з ЄС без будь-якої угоди і відмови від Брекзиту та проведення нового референдуму, - пише Віталій Портников для espreso.tv.

Єдиним логічним варіантом для Великобританії є відмова від виходу з ЄС. Переговорний процес, навіть якщо продовжиться, ні до чого суттєвого не приведе просто тому, що у головного питання британської стабільності - ірландської проблеми - не існує рішення поза Європейським Союзом. Вихід Великобританії з ЄС без договору призведе до швидкої і неминучої катастрофи. Причому аж ніяк не тільки економічної та соціальної. Такий вихід в доступному для огляду майбутньому призведе до відновлення військового протистояння на півночі Ірландії, до терору, смертей і колючого дроту посеред мирних міст.

Розумних народів не буває, бувають розумні і дурні люди, зустрічаються і відверті ідіоти

У нас люблять говорити про розумні народи - особливо політики-популісти. Це їхня чергова брехня. Розумних народів не буває, бувають розумні і дурні люди, зустрічаються і відверті ідіоти. Серед політиків - те ж саме, тільки побільше циніків і брехунів, які розраховують на дурнів. Простий британець, який голосував за Брекзит, міг думати про власне благополуччя, а не про те, що підписує смертний вирок своєму синові - одній з можливих нових жертв конфлікту в Ольстері. Але ж політики, всі ці Джонсони і Фараджі, повинні були це розуміти?

Проте, дуже часто дурні, які голосують за пропозиції брехунів і циніків, перемагають. Саме в цьому і полягає головний урок Брекзиту для України з її черговим "розумним народом".

Якщо голосування в британському парламенті відкриє процес збереження членства країни в Євросоюзі, це переконає нас, що ніякий референдум не може змінити об'єктивні політичні та історичні закони, що будь-яка країна зобов'язана прораховувати ризики і наслідки, а не думати гаслами.

Якщо ж, навпаки, голосування прискорить вихід Великобританії з ЄС, ми будемо вчитися на його наслідках - політичній кризі, економічних проблемах і збройному протистоянні в Ольстері. Для нас це стане наочним уроком, але я щиро не бажаю його британцям - громадянам великої вільної країни, демократією якої я захоплююся.

Великі вільні країни теж можуть опинятися у заручниках брехні і дурості. Нам належить дізнатися, чи здатні вони звільнятися з полону.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода