Дівчинка у мультику "Маша і Ведмідь" поводиться, як пропутінська навіжена бабця

Не показуйте дітям

Британська газета The Times назвала мультфільм "Маша і Ведмідь" пропагандою Кремля. Професор, експерт з розвідки Ентоні Гліс з університету Букінгема сказав: "Маша злюща і вельми неприємна, але і відважна. Вона стрибає вище голови. Не буде перебільшенням сказати, що вона поводиться по-путінськи". В одному з епізодів дівчинка, одягнена в кашкет радянського прикордонника, охороняє город з морквою від "загарбників".

Торік фінляндська газета "Хельсінгін Саномат" цитувала Прията Хобемагі, викладача Школи зв'язку Талліннського університету. Він стверджував, що Ведмідь символізує Росію і покликаний замінити негативний імідж країни позитивним в дитячій свідомості. Він описав серію як "красиво представлену" частину кампанії впливу, яка небезпечна для національної безпеки Естонії.

Дівчинка, одягнена в кашкет радянського прикордонника, охороняє город з морквою від "загарбників"

Аналогічні побоювання були в Литви. Там обговорювали той же епізод з Машею в кашкеті прикордонника, коли вона патрулювала сад ведмедя і переслідувала зайця, який намагався вкрасти моркву. Критики побачили в цьому заяву Росії про захист своїх кордонів.

Державні ЗМІ Росії висміювали заклопотаність мультфільмом в країнах Балтії як "патологічну" русофобію. Московська студія "Анімаккорд", якій належить "Маша і Ведмідь", відповіла, що це незалежний проект, який ніколи не отримував державного фінансування.

І почався вал глузувань над The Times і русофобією. Між іншим, я про це час від часу пишу протягом останніх 8 років. Коли поставив доньці цей мультик, через дві хвилини вимкнув. Викинув якнайдалі і більше не згадував. Ось і розумні люди з університетів Букінгема і Таллінна прийшли до того ж висновку.

Мультик - потворний. Дівчинка в якомусь НКВДшному кашкеті, бореться з ворогами в серії "Кордон на замку" (знову навколо вороги, які намагаються випити нашу нафту-матінку), і ведмідь у вушанці. Це треба бути зовсім дурним, щоб таке лайно вливати в дитячі голови. І те, що "Анімаккорд" робить це не на гроші Кремля, а за власним бажанням, лише показує, наскільки вони там всі здуріли і не розуміють цього.

Але суть навіть не в кашкеті й не в мілітаризації дитячої свідомості. Суть в тому, яку модель поведінки цей мультик підносить.

Увімкніть "Машу і Ведмідь". А потім - будь-яке ток-шоу Скабєєвої. Ви не знайдете жодної відмінності в моделі поведінки

Увімкніть "Машу і Ведмідь". Будь-яку серію. А потім - будь-яке ток-шоу Скабєєвої. Ви не знайдете жодної відмінності в моделі поведінки.

Істерика і крики, крики й істерика. Абсолютна нездатність слухати співрозмовника, повна неповагу до нього. Крик як єдина модель спілкування, абсолютно дубова впевненість у власній правоті, нездатність слухати і чути доводи.

Я цей мультик не можу дивитися суто фізично. Бо не бачу жодної відмінності між навіженими бабцями на пропутінських мітингах і Машею. Навіть не так. Дивлюся цей мультик, і розумію, що Маша саме такою бабцею і виросте.

Це не дитяча модель поведінки. Діти себе так не поводять. Це модель поведінки Лідії Аркадіївни в стадії психозу, яку і нав'язують дітям.

А потім ще й кашкет НКВД.

Подивіться у вікно. Багато ви бачите дівчаток у домотканих сарафанах і хустках? Я ось жодної. Навіть найправославніші матусі вважають за краще одягати своїх дітей не в березові постоли, а в бездуховну непромокаючу в негоду синтетику від "Коламбії". Хіба що в сибірських селах старообрядців.

Багато ви бачите дівчаток у домотканих сарафанах і хустках? Я ось жодної

Але в християнській Русі дівчинці з такою поведінкою спочатку знімали б різками шкіру на спині кожен божий день, потім провели б кілька обрядів вигнання бісів, а потім спалили б в зрубі, як відьму, що не піддається екзорцизму.

Тобто маємо середньовічну дівчинку, яка поводиться як Скабєєва з вигаданих проклятими ворогами ток-шоу 21 століття в НКВДшній кепці, що охороняє кордон від цих самих ворогів 40-х років. Біполярка найчистішої води.

The Times, ви все правильно зрозуміли. І ви, колеги з Фінляндії, Естонії та Литви. Це пропаганда. Пропаганда ідіотизму, істерики і агресивної поведінки.

Не показуйте дітям це істеричне лайно. Показуйте їм нормальні мультики з нормальною моделлю людської поведінки, яка виражена у взаємоповазі та здатності до діалогу.

Подивіться "Машу і Ведмідь", потім будь-який мультфільм Міядзакі - ви побачите, наскільки величезна різниця в моделях поведінки там і там.

Російськомовний культурний продукт треба було заборонити хоча б тільки заради того, щоб захистити українських дітей від вливання їм в голови цього шизофренічного марення.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"