Старий лис Кучма знає, що робить

Мінський процес зайшов у глухий кут

Вихід Леоніда Кучми з Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу якнайкраще ілюструє аргумент, що Мінський процес мертвий. Як би ми не ставилися до ролі Кучми в історичному контексті, його участь в переговорах у столиці Білорусі об'єктивно була в інтересах України. З огляду на своє минуле і ставлення з боку росіян Кучмі вдавалося згладити багато гострих кутів, які були до снаги тільки йому. Крім того, попри всю свою одіозність Кучма завжди мав політичне чуття. І якщо такий старий лис як він вирішив порвати з Мінським процесом, значить, все зайшло в остаточний глухий кут.

Правда в тому, що і сам Путін втратив керування над процесом і не знає, як вийти з ситуації, що склалася. Точкою неповернення стало призначення псевдовиборів у фейковий республіках ЛДНР на 11 листопада. Кремль пішов на цей крок не від хорошого життя. У Путіна дуже коротка стратегія, він серйозно обмежений у маневрі, за часом, і ресурсно через посилення тиску на нього ззовні і всередині країни.

Якщо такий старий лис як Кучма вирішив порвати з Мінським процесом, значить, все зайшло в остаточний глухий кут

Тому головні зусилля Путін зараз кидає на внутрішньоукраїнський фронт, домагаючись загострення напередодні виборів президента. Призначення псевдовибори в ЛДНР – це саме відчайдушна спроба домогтися ескалації всередині України і одночасно шантаж Заходу, який стосується можливого офіційного визнання ЛНР і ДНР та навіть включення до складу РФ.

На мій погляд, поки це лише елементи шантажу. І піти на визнання їх незалежності за прикладом Абхазії та Південної Осетії Кремль не готовий. Але реально піде на цей крок тільки в разі провалу прокремлівського кандидата на виборах президента України.

Повторюся, довгої стратегії у Путіна сьогодні просто немає. Він грає коротку гру на українських виборах "пан або пропав". Поразка не залишить Путіну іншого вибору, окрім ескалації, зокрема військової.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода