Руйнівні наслідки "об'єднання громад" стають очевидними для всіх

І це ж поки що тільки "квіточки"

Якщо ліквідувати в селі сільраду, школу, пошту, ФАП та інші заклади соціальної сфери, і добиратися потім до них за 10-20-30, а то й більше кілометрів по бездоріжжю - буде краще.

Хто, крім ідіотів або негідників-демагогів, може таке стверджувати?

Можновладці-корупціонери та їхні найманці "грантоїди" - стверджують.

Але бувають випадки "прозріння". Це коли очевидні від самого початку речі доходять і до прихильників "об'єднання громад".

Звісно, в першу чергу тоді, коли "принади об'єднання" торкаються їх особисто.

Ось один такий приклад. З листом до мене звернувся колишній співробітник Мінрегіону, який колись схвалював "децентралізацію шляхом централізації".

Далі цитую, дослівно:

"На жаль, той закон, що розроблявся, де було вказано доступність до шкіл, лікарень і т. д., не втілився в життя. У нас громада сформувалась за логікою грошей, це - третина бюджету району. 60 км - відстань між селами. Планувалось, що від кожного села буде однакова кількість депутатів, право голосу матимуть і старости. Вийшло, що кількість депутатів тепер залежить від кількості населення. Як наслідок, малі села майже не мають впливу на розподіл бюджетних коштів, хоча до загального котла можуть вносити більше. Приклад - Томашівка.

Малі села майже не мають впливу на розподіл бюджетних коштів, хоча до загального котла можуть вносити більше

Створення громад (маються на увазі "об'єднані громади". - авт.) виявило обкрадання звичайних селян через бюджет. В ...аланську ОТГ входять 8 сіл. Раніше це були 24 працівники, близько 200 тис. грн йшло на зарплату. Тепер в ОТГ 56 працівників, 8 старост і 8 діловодів, це близько 600 тис. грн. На 400 тис. більше. В рік близько 5 млн грн. Усіх працівників возять на роботу, це близько 500 грн в день. Це мінімум 150 тис. грн у рік (цифри явно занижені, в рази. - авт.). У той же час сестра (інвалід ІІ групи) звернулася за соціальною допомогою, яка виписана в бюджеті. Відповіді нема другий місяць. Хоча раніше в нас дотримувались всі терміни і з цим було дуже строго".

Як говориться - без коментарів. І це ж поки що тільки "квіточки". Коли період показухи у можновладців закінчиться, буде тільки гірше й гірше. Лише "адмінцентри ОТГ" отримуватимуть подачки. Усі інші "члени ОТГ" - вимиратимуть.

Лише "адмінцентри ОТГ" отримуватимуть подачки. Усі інші "члени ОТГ" - вимиратимуть

Питання до цього "реформатора", що прозріває, і до інших: так для чого ж було знищувати сільради, ще й порушуючи при цьому абсолютно всі, які тільки можна порушити, права людей?!

Чому не можна було надати не тільки ті, які зараз отримали фейкові "ОТГ", але й всі інші належні повноваження існуючим станом на 2014-2015 роки громадам?!

Аркадій Корнацький, народний депутат України

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода