Забудьте про дива. Росія не розвалиться

Гра в довгу – ось наша перспектива

У нас більша частина електоральної маси живе у світі ілюзій. В принципі, це особиста справа кожного. Ніхто не забороняє вірити в Діда Мороза зі Снігуронькою, але якщо ви збираєтесь будувати своє життя, спираючись на цю віру - удачі вам великої.

Розумієте, життя таке, яким ми його зробили.

Росія нікуди не зникне. Не розориться і не розвалиться (при нашому житті, так точно!). І нікуди не переїде, як би ревно ми не вірили в це, не ставили свічки і не молилися. У нас з ними кілька тисяч кілометрів спільного кордону. У них в чотири рази більше населення, величезна армія і ресурси, про які нам і не мріяти. Плюс, у сусіда велика частина населення патріотична до шизонутості, а частина - просто шизонуті на Путіну і величі Росії.

У сусіда велика частина населення патріотична до шизонутості, а частина - просто шизонуті на Путіну і величі Росії

Вони можуть витрачати на пропаганду мільярди доларів. На це у них гроші є. А хороша пропаганда - це як допінг у спорті, сприяє переможному настрою.

Нехай у них не найкращі у світі війська, але не дай Бог, ця маса повалить через кордон - затопчуть. Пам'ятаєте, яка протяжність спільного лінії зіткнення? Не вселяє оптимізму.

А тепер розкажіть мені, як ми їх і так, і сяк, і через коліно.

Розумієте, у поверненні Криму немає військового рішення. Від слова зовсім. І Донбас простим наступом не повернеш - з того боку застосують силу, її вже застосовували. Їхнє завдання не дійти до Києва, а робити так, щоб у нас боліло. І вони, будьте впевнені, так і зроблять. Запитайте у Молдови. Запитайте у Грузії. Вони розкажуть.

Їхнє завдання не дійти до Києва, а робити так, щоб у нас боліло

Тому, дорогі мої, давайте менше базікати, а більше мішки перевертати.

Ми в конфлікті з величезною могутньою державою, яку можемо здолати тільки терпінням, хитрістю і десятками років праці.

Не танками. Не артилерією. Не маршкидком. Не відвагою. Працездатністю та вмінням правильно вибудувати плани. І нам доведеться домовлятися з ними. Хто зараз скривився - подивіться на карту. Нагадую про спільний кордон.

Нам потрібна енергонезалежність. Нам потрібне зростання виробництва. Інвестиції. Адаптоване під сучасні умови податкове законодавство. Нам потрібно зменшити корупцію до загальносвітового рівня. Нам треба навчитися приймати непопулярні сьогодні стратегічні рішення. Популізм - це вірна смерть.

Здолати Росію можемо тільки терпінням, хитрістю і десятками років праці

Тим, хто мріє про швидку перемогу, зрозумійте, її не буде. Тим, хто сподівається помочитися на руїни Кремля, раджу приймати заспокійливе.

Чотири роки тому розпочалася війна. Перемогою збірної Хорватії над збірною Росії її не виграти. Гра в довгу - ось наша перспектива. Не найприємніша, але єдино реальна. Крок за кроком.

Чарівник у блакитному вертольоті - це на 100% аферист. Забудьте про дива. Їх немає і ніколи не було. Вам тільки обіцяли, що вони будуть.

І чим швидше ви зрозумієте, що розклад несвятковий, тим більше шансів випаде країні.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода