Реванш проросійських: як продають українських громадян

Мураєв продемонстрував, як виглядає дно

"Олега Сенцова можна по-різному сприймати. Людина готувала підпали та вибухи: для однієї частини населення він є терористом, для націоналістичної частини він є героєм. І час покаже, хто має рацію".

Це заявив український нардеп Євген Мураєв. Якщо ви не знали, як виглядає дно, то приблизно ось так, - пише Павло Казарін для "Крим.Реалії".

Реванш - це не обнулення нового українського символічного. Не реінкарнація 23 лютого і не культ "победобесия". Реванш - це навіть не здача України у власність російським монополіям. Євген Мураєв довів: реванш – це продаж українських громадян.

Євген Мураєв довів: реванш – це продаж українських громадян

Нічим іншим не можна пояснити те, що український нардеп цитує версію російського звинувачення. Він не ставить її під сумнів. Не згадує про катування, під якими вибивали свідчення з Сенцова і його колег. Не згадує, що справа Сенцова стала першим показовим процесом ФСБ в анексованому Криму. Замість цього він поводиться як прес-секретар російської прокуратури.

Українські проросійські часто намагаються прикинутися опозицією. Говорять, що вони – лише виразники альтернативної точки зору. Запевняють, що захищають порядок дня незгодних. Насправді, ні.

Українські проросійські – це оксюморон. Таке словосполучення могло існувати до війни. До того моменту, як Москва відібрала Крим і підпалила Донбас. З лютого 2014-го єдине питання, яке має значення, звучить просто: "Чиєї перемоги і чиєї поразки ви бажаєте за підсумком цієї війни?". І я прекрасно розумію, яку відповідь готовий дати Євген Мураєв.

З лютого 2014-го єдине питання, яке має значення, звучить просто: "Чиєї перемоги і чиєї поразки ви бажаєте за підсумком цієї війни?"

У цьому і особливість. Немає ніякої точки компромісу з цими людьми. Їх неможливо включити в український проект, просто тому, що їм не потрібен ніякий український проект. Їм просто потрібна Росія – і ні на що менше вони не погодяться.

Якщо вони переможуть – ми побачимо судові процеси над армією. Арешти добровольців, які воювали на стороні Києва. Екстрадицію в Росію українців, які захищали Україну останні чотири роки. Зрештою, якщо людина готова транслювати російську точку зору на українських політв'язнів – то наївно чекати, що в інших питаннях вона вирішить проявити принциповість.

Якщо вони переможуть – ми побачимо судові процеси над армією. Арешти добровольців. Екстрадицію в Росію українців, які захищали Україну останні чотири роки

Немає сенсу вести з ними переговори. Ніщо із запропонованого не буде для них достатнім. Навіть Митний союз і "друга державна" будуть для них лише проміжною стадією. А слідом повинні йти поглинання і уніфікація.

Євген Мураєв не ідіот. Він всього лише заробляє гроші і робить кар'єру. Єдина проблема в тому, що в його зображенні майбутнього, судячи з усього, немає місця для України і українців. У кращому випадку, знайдеться місце для Малоросії і малоросів.

І то не факт.

Copyright © 2018 RFE / RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода