Порошенко не спроможний змінитися

Знову українці голосуватимуть за "менше із зол"

Порошенко безперечно має шанс на перемогу у наступних виборах. Варто згадати позиції Кучми перед переобранням на другий термін. Вони були не найкращими, але завдяки грамотній роботі з опонентами, добре продуманій піар-кампанії він переміг.

На виборах Порошенко буде воювати з Тимошенко за постреволюційну нішу, а інші кандидати порозтягують їхніх виборців

Перемога Порошенка залежить також від структури другого туру виборів. Апріорі вважають, що у фінал вийдуть Порошенко і Тимошенко. Забувають про Бойка, який має міцну електоральну базу. У нього більше можливостей консолідувати своїх виборців, ніж діючому президенту.

На виборах Порошенко буде воювати з Тимошенко за постреволюційну нішу, а інші кандидати порозтягують їхніх виборців. Бойко ж здатен консолідувати свій електорат, наприклад, ідеєю примирення з Росією. Ця ніша порожня і конкурентів тут Бойко не має. Якщо в другий тур вийдуть Бойко і Порошенко, то складеться буде кардинально інша картина з відповідними наслідками.

Але це будуть не позитивні вибори між якостями і програмами кандидатів на посаду. Це вибори на кшталт "менше із зол".Тобто виберуть того, хто буде найменше асоціюватися з Росією чи корупцією. Діючий президент це теж розуміє. І його виборча кампанія будується не на позитивних досягненнях самого Порошенка, скільки акцентом на негативах своїх опонентів.

Сучасний лідер, який зможе консолідувати усе українське суспільство, повинен бути супергероєм

Порошенко не спроможний змінитися, бо немає на це часу. В суспільстві і серед громадського сектору існує інерція думки. Навіть, якщо Порошенко почне робити якість позитивні кроки, то це мало що змінить.

Сучасний лідер, який зможе консолідувати усе українське суспільство, повинен бути супергероєм. Він не повинен бути втягений у політичні скандали, не повинен асоціюватися з колишньою владою. Цей "ідеал" мусить також відстоювати ідеї, повязані з євро-атлантичним вибором України. Іміджеві моделі при цьому можуть бути різними. Наприклад, імідж військового може бути ефективним.

Не вірю в перемогу Порошенка, бо йому ще треба протриматися до кінця першого президентського терміну. Коментувати "можливу майбутню перемогу", важко. Не відомо, як саме Порошенко буде цементувати свою владу, з якими гаслами піде на вибори. Думаю, закріпитися у владі йому можуть допомогти успіхи у втіленні ідеї євро-атлантичної інтеграції. Щось на кшталт "Сьогодні Порошенко — завтра НАТО".

Якщо він продемонструє реальні здобутки в цьому напрямі, то має реальний шанс на перемогу.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"