За що російська верхівка любить і водночас ненавидить Захід

Захоплення курорту

Прийнято вважати, що російські чиновники ставляться до Заходу з якоюсь шизофренічною роздвоєністю. З одного боку, вони вивозять туди накрадені гроші, дітей, дружин, коханок і при першому ж шухері біжать саме в західному напрямку. А з іншого - проклинають, намагаються його всіляко послабити й розколоти. Однак ніякого протиріччя в цьому немає. Друге цілком логічно випливає з першого. Путінська влада одночасно жадає і ненавидять Захід, як лисиця ненавидить виноград, до якого не зможе дотягнутися, щоб зжерти. Хоча російські начальники вже обзавелися численною челяддю із західних політиків і журналістів, типу бідолахи Шредера, вони все одно не відчувають себе на Заході повноправними господарями, як звикли в Росії. Для путінських силовиків і олігархів це обурливе порушення природного порядку речей, при якому вони - природні пани, а всі інші - обслуговуючі їх раби.

Путінська влада одночасно жадає і ненавидять Захід

Головна причина подібного неподобства, з їх погляду, в тому, що у світі ще існують такі дурниці, як демократія, правова держава, права людини. Ось це все вони й хочуть знищити, підпорядкувавши Захід собі. Щоб приїжджати туди вже не на пташиних правах дивакуватих багатіїв з дикої країни, а як повновладні господарі. Щоб не боятися, що який-небудь місцевий "комісар Катанья" заарештує їх активи, а дітей, що нашкодили (задавить, наприклад, "рідна кров" по п'янці якого-небудь місцевого лоха), заховає за ґрати. Вони хотіли б відчувати себе в Європі, як у власному заміському маєтку, на особистому курорті, де є приватний банк і школа для дітей.

Російські гроші, вивезені на Захід, працюють, як "Брудна бомба" під демократією

Російська верхівка прагне зруйнувати або хоча б максимально послабити західну демократію, щоб "приватизувати" Захід, як у минулому Росію. Саме з цією метою вона підтримує там антидемократичні, ксенофобські сили. Величезні кошти (за останніми оцінками близько трильйона доларів), вивезені за кордон, працюють як "брудна бомба" під демократією. Гібридна війна - ця спроба путінської олігархії не тільки гарантувати недоторканність вивезених на Захід капіталів, а й здійснити рейдерське захоплення демократичних країн.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода