Фейкова вертикаль влади

У сучасному інформаційному суспільстві все таємне стає явним. Тому заснований на брехні режим приречений

Історія з фальшивим відео, яке Путін гордо демонстрував Стоуну, не просто курйоз. Це діагноз.

Весь путінський режим - грандіозний фейк. У ньому фейкові не тільки новини, але і статистика, соціологія, політика, ринок, влада, партії, парламент, президент. Брехнею просякнуте все, знизу доверху. На кожному поверсі владної вертикалі чиновники прагнуть впарити туфту, перекласти відповідальність, кинути і обдурити. Наш "великий і жахливий", а насправді фейковий, президент давно втратив адекватне уявлення про реальність і живе в світі ілюзій, які створює його оточення. Він намагається обдурити своїх іноземних партнерів, а власні підлеглі-халтурники грубо дурять його самого.

На кожному поверсі владної вертикалі чиновники прагнуть впарити туфту, перекласти відповідальність, кинути і обдурити

Мабуть, історія з фальшивим відео розвивалася приблизно так. Путін хотів трохи полякати американських глядачів, продемонструвавши їм "блискучу" роботу російської авіації в Сирії. Шойгу спустив найвищу вказівку вниз по бюрократичній вертикалі. Далі чиновники спихали цю задачу один на одного, поки крайнім не виявився якийсь клерк із прес-центру міністерства оборони. Цей бідолаха сидів собі спокійно ввечері на роботі пив пиво і грав у комп'ютерні ігри, коли йому раптом подзвонив начальник і гучним голосом наказав терміново знайти красивий відеоматеріал про те, як наші хвацько мочать "чурок" в Сирії (мат опускаю).

Основний принцип російської влади: коли не знаєш що сказати - бреши

Хлопець у своїй базі даних нічого підходящого про російську авіацію не знайшов. Зате побачив в інтернеті відео американської операції в Афганістані. Далі спрацював основний принцип російської влади: коли не знаєш що сказати - бреши, адже красива брехня краща за правду, за яку її завжди можна видати. Американський ролик перемонтували, видали за російський і відправили по начальству. Далі пройшовши всі ті ж щаблі бюрократичної ієрархії, він опинився в Путіна. Всі звикли, що начальству потрібна видимість, а не реальність, тому ніхто нічого перевіряти не став.

В результаті склалася абсолютно кафкіанська ситуація. Путін у фільмі Стоуна намагався лякати американців силою їх власної армії. Вийшов дикий конфуз, який вкотре показав, що в сучасному інформаційному суспільстві все таємне рано чи пізно стає явним. Тому заснований на брехні режим приречений.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода