Суперзброя Путіна

Кримінальні гроші – головний ресурс Путіна у війні проти демократії.

Економіка Росії нікчемна в порівнянні з американською і європейською. Та й російські збройні сили навряд чи здатні серйозно конкурувати з НАТО. Однак у Кремля є таємна зброя, якої немає ні в кого у світі - величезні кримінальні грошові ресурси. Під час правління Путіна за кордон вивезено трильйони доларів. Виведення цих грошей на Захід - не просто злочинна афера. Це історія про боротьбу за панування у світі. Не випадково, що в найгучніших відмивних скандалах маячать вуха російських спецслужб. Наприклад, судячи за повідомленнями світових ЗМІ, за недавньою історією з відмиванням 22 млрд. доларів через Молдову стоять співробітники ФСБ.

Кримінальні гроші - головна зброя таємної війни, яку Путін веде проти демократії. Вони використовуються для підкупу західних еліт, фінансування пропаганди, маніпуляції громадською думкою; для підтримки деструктивних політичних сил, організації хакерських атак, збору компромату і шантажу впливових осіб. Мета всього цього — різке посилення путінського впливу у світі, розкол ЄС і НАТО, руйнування союзу між Європою і США, дестабілізація ситуації в демократичних державах. Зараз найактуальніші завдання - розпалювання істерії і протистояння навколо кризи біженців в ЄС, а також роздування нового конфлікту на Балканах.

Мета Москви — різке посилення путінського впливу у світі, розкол ЄС і НАТО, руйнування союзу між Європою і США


Останні новини про російське втручання в справи західних країн багато в чому нагадують зведення з фронтів військових дій.

Чорногорія

Спроба організації російськими спецслужбами перевороту і терористичної атаки на уряд Міло Джукановіча, щоб перешкодити вступу країни в НАТО.

Боснія

Підтримка зусиль президента сербської республіки Мілорада Додика з фактичного розколу конфедерації і зриву Дейтонських угод. Активна робота "Фонду Василія Великого" (відомого "православного олігарха" Малофєєва), зокрема того, що привіз у Боснію великий загін козаків на чолі із засвіченим під час захоплення Криму Миколою Дьяконовим.

Сербія

Підтримка ультранаціоналістів і мережі проросійських організацій типу "Сербський код" і "Наша Сербія". Спроба вплинути на громадську думку і владу Сербії, щоб спровокувати нове загострення конфлікту навколо Косово, у тому числі агітація за захоплення його північних сербських районів зи "кримським сценарієм".

Болгарія

Підтримка ультраправих і ультралівих противників європейської інтеграції, організація кібератак, сприяння перемозі на виборах президента проросійського кандидата Румена Радаєва.

Польща

Фінансування ультранаціоналістичних організацій: OWP, Самооборона і т. д. Організація антиукраїнських акцій польських націоналістів.

Швеція

Спроби представників російських телеканалів пропонувати гроші мігрантам, які мешкають у передмісті Стокгольма, за організацію масових заворушень і сутичок з поліцією.

Угорщина

Тісна взаємодія з президентом Віктором Орбаном, який має давні зв'язки з російським кримінальним бізнесом (С. Могилевич), а також, на думку багатьох, в т. ч. швейцарської контррозвідки, зі спецслужбами Росії. Спроби через Орбана внести розкол і дестабілізувати ситуацію в Євросоюзі. Фінансування вкрай правої партії "Йобик" та її офіційно забороненого бойового крила "Угорська гвардія".

Чехія

Тут Кремль робить ставку в основному на старі комуністичні кадри. Підтримка "Комуністичної партії Чехії і Моравії". Тісні зв'язки з президентом Мілошем Земаном - одним з головних путінських адвокатів в ЄС.

Німеччина

"Працевлаштування" та підкуп видатних німецьких політиків, таких як колишній канцлер Шредер. Інформаційна атака на Меркель. Розпалювання істерії навколо кризи біженців. Підтримка ультраправих з AfD і проросійських ультралівих Die Linke. Спроби маніпулювати російськомовною громадою через фонд "Русский мир", партію "Айнхайт" тощо.

Путінські брудні гроші можуть знищити демократичне суспільство

Спроба втручання у вибори в Бундестаг на стороні AfD проти CDU Меркель, відверта агітація в цьому напрямку російськомовних виборців.

Франція

Фінансова допомога "Національному Фронту" Марі Ле Пен (тільки доведений кредит - 9 млн. євро). Втручання у вибори президента, в тому числі інформаційні (поширення ганебних чуток) і хакерські атаки на лідера виборчих перегонів Е. Макрона.

Італія

Старі кримінальні зв'язки з Берлусконі та його оточенням, потужне лобі в бізнесі та банківському середовищі, включаючи відомий банк Intesa, підтримка сепаратистів з "Ліги Півночі".

США

Втручання в президентські вибори на боці Трампа проти Клінтон. Хакерські атаки на штаб демократів, підкуп членів команди Трампа (справа Флінна).

Крім того, Кремль підтримує ультраправі, сепаратистські та ізоляціоністські ("євроскептиків") сили у Великобританії, Іспанії, Нідерландах, Греції та інших європейських країнах. Що стосується ситуації в колишніх радянських республіках, вона особливо небезпечна і вимагає окремої розмови.

Нещодавно Елізабет Розенберг, яка брала участь в якості експерта в сенатських слуханнях, заявила, що обсяг коштів контрольованих Кремлем настільки великий, що спроби заморозити їх стануть "юридичним кошмаром". Звичайно, реальні санкції проти путінської еліти викликали б не тільки правові проблеми. Вони вдарили б по інтересам багатьох західних бізнесменів, тільки у вежі Трампа росіяни купили нерухомість на 100 млн євро, і навіть цілим секторам економіки, наприклад, ринку елітної нерухомості. І це сильно лякає Захід.

Ситуація схожа на розвиток онкологічного захворювання. Пухлина (путінська корупція) настільки велика, що її неможливо видалити без шкоди для здорових частин організму. Хворий (Захід) боїться цього і відмовляється від операції. Але, якщо хірургічне втручання нескінченно відкладати, пухлина розростеться до несумісних з життям розмірів. І хворий просто помре.

Тотальні санкції проти всієї путінської корупційної еліти — єдиний спосіб припинити повзучу політичну експансію Кремля


Путінські брудні гроші дали метастази вже не тільки в економіці, але і в політичному житті багатьох країн. Якщо не провести хворобливу операцію по очищенню від цих токсичних активів, вони знищать сучасне демократичне суспільство. Небезпечно не тільки нелегальне відмивання коштів, але і будь-яке "законне" проникнення російських злочинних капіталів у світову економіку. Введення тотальних санкції проти всієї путінської корупційної еліти — єдиний спосіб припинити повзучу політичну експансію Кремля.

Капітали і вплив російських чиновників і олігархів повинні бути видалені хірургічним шляхом з західного суспільства. Інакше метастази путінізму не зупинити.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Тимофій Милованов Почесний президент Київської школи економіки
Павло Клімкін Міністр закордонних справ України
Юрій Андрухович Письменник
Сергій Жадан Письменник
Марія Яковлєва Енергетичний експерт