Олексій Панченко
Журналіст, політолог
25.01.2017
814

Урядовці "валять" українські банки

Чиновники просять і вимагають від українців сплачувати податки, отримувати "білу" зарплату - а самі тримають заощадження в готівковій формі, яку контролюючі органи не мають права перевіряти

У програмі "ТСН.Тиждень" міністр соціальної політики Андрій Рева невимушено зізнався, що "ніколи не мав банківської картки" (себто не тримав гроші в банках). Завів, каже, для галочки заради отримання візи - а банк луснув. Потужна реклама вітчизняної банківської системи, правда?

І це, на жаль, далеко не перший випадок. "Е-декларування" виявило, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман, міністр фінансів Олександр Данилюк, заступник голови КМДА та інші урядовці тримають вдома мільйони доларів готівкою. Обурливе й шкідливе лицемірство! Урядовці, які закликають українців не виносити гроші з націоналізованого "Приватбанку" (щоб не "обвалити" його), самі не тримають власних коштів в українських банках. Та ще й дискредитують ці банки на загальнонаціональних телеканалах! Наші з вами тисячі гривень заощаджень працюють на вітчизняну економіку, на кредити нашим підприємствам. А їхні мільярди - ні! Хоча кредити в українських банках вони все одно ще й як беруть.

Наші з вами тисячі гривень заощаджень працюють на вітчизняну економіку, на кредити нашим підприємствам. А їхні мільярди - ні!

Важко сказати, хто тут більше "валить" банківську систему України: голова Нацбанку Гонтарєва, яка контролює комерційні банки не без бубнового інтересу - чи члени Кабміну, які заохочують громадян масово виводити гроші з цих банків… Особливо цинічно це сприймається з вуст міністра соцполітики. Він мав би за посадою турбуватися про те, щоб якомога більше коштів оберталися в банках, полегшуючи тим самим проблему пенсій.

У цьому блюзнірстві є й корупційний підтекст. Чиновники просять і вимагають від українців сплачувати податки (в тому числі з депозитів), отримувати "білу" зарплату - а самі тримають заощадження саме в тій готівковій формі, яку контролюючі органи не мають права перевіряти.

Якби гроші високопосадових "декларантів" лежали лише в банках, перевірка їхніх статків на предмет незаконного збагачення була б ділом техніки. Люксові автівки вони, до речі, також записують здебільшого не на себе. Чекаємо в наступних телеканалах зізнання чергового міністра про те, що він не "лох", і все життя їздив на чужих машинах за довіреностями?

Чому українські посадовці так відверто й легко нехтують державними інтересами на камеру? Чому так легко зізнаються у власній безвідповідальності й недалекоглядності?

Олексій Панченко, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода