Сумнівна ініціатива щодо приватизації

Уряд і спритні міністри проштовхують нову хвилю приватизації і корпоратизації, розповідаючи казки, що без цього в Україну не прийдуть інвестори. Друзі, я спробую пояснити, що таке приватизація і корпоратизація, про яку нам так багато і палко пояснюють урядовці.


Це коли підприємства і активи всіх громадян України, від малого до старого, які було збудовано на податки і вони називались державними, купка спритних ділків від влади (або при владі) за безцінь забирає собі, мовляв, вони "ефективні менеджери".


Країна знаходиться на межі колапсу і є бажаючі забрати державне майно, видаючи з себе успішних інвесторів.


Якщо є сумніви, то пригадайте приватизацію в 90-х роках, коли роздавали частки, ваучери, паї тощо. І хто став власником всього майна? А пам'ятаєте Криворіжський металургійний комбінат, який приватизували майже за дарма, та ще й суд підтвердив "законність" такої приватизації? Зовсім нещодавно Янукович і Ко приватизували "Укртелеком" та низку Обленерго за безцінь, і хто нажився на цьому? Хіба зменшились тарифи чи покращилась якість послуг? Ні, але хтось заробив миттєво сотні мільйонів $.


Ще один приклад – державна акціонерна компанія "Укрнафта", в якій держава має 60% власності, а прибутків вже п'ять років не бачить.
Назвіть мені хоча б одного олігарха України, який збагатився не на "прихватизації" Державних активів?


На черзі всі ліквідні і прибуткові підприємства: "Укрспирт", "Укрзалізниця", "Укрпошта", морські порти і ще десятки привабливих об'єктів. Українців дурять, грабують і знов випробовують на терплячість і міцність.


Коли коаліція в парламенті створювала уряд після дострокових перевиборів, то залучили багато міністрів, які працювали на приватних структурах, але як показав час - вони навіть гадки не мають, що таке державна служба, як керувати державними активами. Їм, напевно, в голову не приходить, що держава - це не приватне підприємство, яке планує лише прибуток, а у держави є зобов'язання соціального характеру. Це - створення робочих місць, підтримка військового потенціалу, захист цілісності країни, побудова інфраструктури, доріг, закладів медицини і освіти, дошкільних закладів тощо.


І думати про скорочення робочих місць, не знайшовши людям альтернативу, це злочинно. Що будуть робити люди, втративши роботу, на приватизовано-копоратизованих підприємствах, які довели до зубожіння, а обіцяли справедливість? За що будуть годувати свої сім'ї, чи не зростуть протестні настрої і чи не втратимо ми ще частину території України? Чи не буде реваншу режиму Януковича, чи не повториться ситуація в Україні, як у Вірменії, як в Киргизії, як в Єгипті, як в Греції, коли Росія, надавши їм фінансову допомогу, фактично почала керувати урядами цих країн.


Вважаю, що вже пора уряду і міністрам відповідати на прямі і чесні питання: скільки створено робочих місць, чому зростає злочинність, чому гідно не фінансується наша армія, а майже все забезпечують волонтери, чому не повертаються активи, награбовані режимом Януковича, хто покараний за смерті людей на Майдані, і чому в Україні щодня відбуваються вбивства, чому середня зарплата у нас нижча, ніж у будь-якої країни пострадянського табору? Навіть Молдова і Таджикистан нас давно обійшли. Чому не відбувається люстрація і чому не очищається судова гілка влади, як проводяться тендери і конкурсний відбір?


Здається мені, що ці "гарвардські вундеркінди" не розуміють різницю між приватним управлінням і державним.


А ще зовсім не зрозуміло, як і хто відповів на звинувачення колишнього голови Держфінінспекціі Гордієнка у розкраданні урядом величезних сум? Вважаю, що терміново в ВР зобов'язані створити тимчасову слідчу комісію (ТСК ) і дати відповіді суспільству на ці питання, а правоохоронні структури мають окремо розбиратись по кожному випадку.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олексій Арестович Військовий експерт
Сергій Сингаївський Письменник, перекладач
Євген Клопотенко Кулінарний експерт
Дмитро Кулеба Дипломат
Погода