четвер, 11 січня 2007 18:54

За найменшу країну пропонують 750 млн євро

Князівство Сіленд займає 929 кв. м, у сім разів менше за футбольне поле. Це платформа на двох бетонних колонах у Північному морі за 11 км від узбережжя Великої Британії. У часи Другої світової війни вона слугувала базою протиповітряної оборони. Нещодавно власникові Сіленда князеві Рою I запропонували продати володіння за 750 млн євро.

У двох бетонних вежах є по вісім житлових кімнат. На платформі — офісні приміщення і каплиця. Електрику виробляє генератор. Відставний майор британської армії Падді Рой Бейтс із дружиною і дітьми оселився там 1967 року. Платформу проголосив монархією, прийняв конституцію, власний гімн, герб і прапор. Він викував золоті і срібні монети, які назвав доларами, запровадив внутрішні паспорти.

Британські війська одного разу спробували захопити територію, але князь Рой I відкрив попереджувальний вогонь. Пізніше суд постановив, що Британія не має права на платформу, оскільки та знаходиться за межами державних територіальних вод.

Сілендом також намагалися силою заволодіти німецькі та голландські бізнесмени. Вони приїхали для переговорів і викрали сина Бейтса. Проте правитель зумів повернути хлопця і захистив свою територію.

Зараз князь Рой I, якому вже 85 років, живе із родиною в Іспанії. На території його князівства базується інтернет-компанія. Із пропозицією продати володіння до нього звернулася іспанська компанія. Вона займається торгівлею нерухомості. Сілендом також зацікавилися ще кілька клієнтів.

— Вони хочуть не просто шматок нерухомості, — впевнений син Роя I, принц Майкл. — Їм потрібна автономія. Тут можна влаштувати, наприклад, офшорний банк або казино.

Майкл жартує, що крім економічних переваг, їхні володіння мають ще два позитиви:

— Сусіди у нас тихі, і вид на море відкривається чудовий.

Зараз ви читаєте новину «За найменшу країну пропонують 750 млн євро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути