У Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі археологи вперше за п'ять століть відкрили гробницю Ісуса Христа. Зняли мармурову плиту, встановлену в XVI ст. Під нею виявили багато каміння.
— Попереду — довгий науковий аналіз. Але ми нарешті зможемо побачити поверхню каменя, на який, за переказами, поклали тіло Христа, — каже археолог Фредрік Хіберт.
Також хочуть реставрувати купольну каплицю, зведену над місцем поховання 1810 року.
В Євангелії вказано: після смерті Христа його тіло поклали на кам'яну полицю або "поховальне ложе" в печері. Саме там за три дні Ісус воскрес. У IV ст. гробницю виявила свята рівноапостольна цариця Єлена. Потім на цьому місці заснували Храм Гробу Господнього. Прочани відламували від ложа шматки. Тому 1555-го його для захисту накрили мармуровою плитою. Відтоді її не піднімали.
Дослідження проводять за згодою шести конфесій, представлених у Єрусалимі. Вивчення гробниці та її реставрацію доручили Національному технічному університету Афін. Вартість проекту — $4 млн. Роботи планують завершити до весни 2017 року.
Відкликали посла при ЮНЕСКО
26 жовтня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу відкликав посла при ЮНЕСКО Кармеля Шама-Коена. Рішення — протест проти резолюції Комітету зі світової спадщини ЮНЕСКО. Документ заперечує права євреїв на Храмову гору в Єрусалимі, стверджує офіційний Тель-Авів.
Резолюцію підготували Кувейт, Ліван і Туніс на прохання Палестинської автономії та Йорданії. У тексті фігурує лише арабська назва святині. Ізраїльська "Храмова гора" не згадується. ЮНЕСКО також засудило Ізраїль за відмову допустити експертів організації до святих місць у Єрусалимі. Ця територія віддавна є предметом релігійних суперечок. Там розташована мечеть Аль-Акса — третя за значенням після Мекки й Медіни святиня мусульман. Водночас Храмова гора є найбільшою святинею юдеїв.
Коментарі