середа, 26 липня 2006 18:25

"Юкос" оголосять банкрутом і продадуть

Кредитори "Юкоса", в минулому найбільшої приватної нафтової компанії Росії, визнали його банкрутом. У вівторок за таке рішення проголосували майже одноголосно.

Швидше за все, вже 1 серпня суд оголосить "Юкос" банкрутом і виставить підприємство на продаж. За отримані гроші розрахуються з боргами перед податковою службою і державною компанією "Роснефть". Одразу після голосування акції компанії впали в ціні на 35 відсотків.

"Юкос" створили 1993 року після злиття компаній "Луганскнефтегаз" і "Волга". Через кілька років підприємство за $350 млн придбав Михайло Ходорковський, 43 роки, використавши для цього гроші свого банку, який відкрив, заробивши на продажі комп"ютерів і незаконного алкоголю.

Місто Нєфтєюганськ на заході Сибіру, де розташовані основні виробничі потужності "Юкоса", колись було бідним населеним пунктом. А після того, як компанія перейшла до Ходорковського, зажило по-новому. У жителів міста з"явилося більше грошей.

Зараз Михайло Ходорковський за несплату податків відбуває дев"ятирічний термін за ґратами, а "Юкос", найімовірніше, продадуть по частинах.

За підрахунками інспекторів, підприємство заборгувало кредиторам близько $30 млрд. Лише "Роснефть" вимагає $17 млрд. Аби перевірити, чи спроможна була компанія виплатити борги, російський суд, за поданням "Роснефти", призначив тимчасовим керівником "Юкоса" Едуарда Ребгуна. Він оцінив, що сума боргу перевищила капітал підприємства на $2 млрд. Тому погасити заборгованість нафтова компанія не зможе — потрібно продавати на аукціоні.

Президент "Юкоса" Стівен Тід переконаний, що активи фірми удвічі більші, ніж сума, про яку сказав Ребгун. За тиждень до зустрічі кредиторів він залишив посаду керівника "Юкоса". А зібрання кредиторів назвав фарсом.

Зараз ви читаєте новину «"Юкос" оголосять банкрутом і продадуть». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути