Ексклюзиви
четвер, 23 квітня 2009 17:27

Туристів просять не ставити гейшам підніжки

Туристів просять не ставити гейшам підніжки

Мерія японського міста Кіото захищатиме гейш від туристів. Іноземці фотографують жінок без дозволу, хапають за кімоно та ставлять підніжки, аби познайомитися й поговорити.

Гейші — це професійні артистки, які розважають чоловіків традиційними японськими танцями, піснями, володіють мистецтвом чайної церемонії та ікебани. На початку минулого століття в Кіото їх було понад 10 тис. Зараз залишилося близько сотні. Тому туристи полюють на них.

— Японська культура сьогодні — це суміш закордонних впливів. А от гейші унікальні. Це чи не єдине, що залишилося від традиційної Японії. Тому іноземцям так цікаво їх побачити, — розповідає мистецтвознавець Мікі Танікаво.

Серед туристів поширене хибне переконання, буцімто гейші займаються проституцією і досконало знаються на мистецтві кохання. Деякі іноземці приїжджають спеціально, аби кохатися з гейшею. Такі чоловіки набридають артисткам залицяннями та непристойними пропозиціями.

— Насправді ж гейші завжди заборонялося брати гроші за кохання. Вона могла віддатися тільки з власного бажання, — каже Танікаво. — Повію та гейшу сплутати неможливо. Продажна жінка зав"язує кімоно спереду на простий вузол, аби можна було його розв"язувати багато разів за день. Гейша зав"язує пасок іззаду в дуже складний бант.

Мерія Кіото висилатиме патрулі, які дбатимуть про безпеку гейш і відганятимуть залицяльників. Також у районах Гіон та Понто-тьо, де живуть такі жінки, розвісили оголошення: "Не хапайте гейшу за кімоно". Туристів просять не бігати за артистками, бо ті носять дерев"яні сандалі на платформі. В таких легко впасти й забитися.

Зараз ви читаєте новину «Туристів просять не ставити гейшам підніжки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути