700 мігрантів утопилися в Середземному морі минулого тижня. Врятували 2600 осіб лише 24 травня. Згодом пошукові операції призупинили. У четвер повідомили, що перевернувся човен із 550 людьми. Відмовив двигун.
— Я не пам'ятаю, щоб стільки людей одразу намагалися дістатися Європи, — говорить священик Лоренцо Іглі.
— Щонайменше третина гинуть. Перевізники напаковують їх у човни, як худобу.
Благодійні організації просять звільнити острови, тому що врятованих ніде розміщувати. Там 8 тис. біженців просять притулку в країнах ЄС. Їх мали б відправити до Туреччини, але мігранти відмовляються їхати.
— Два тижні тому, коли Туреччина погодилася забирати всіх новоприбулих, людей стало на 90 відсотків менше, — каже інспектор з питань міграції 51-річний Левонн Нотаріні. — Напевно, вони не вирушали через погану погоду. А нині може бути нова хвиля кризи. І це люди не з Сирії чи Іраку. Вони чесно кажуть, що шукають кращого життя. До Туреччини повертатись не хочуть.
У Туреччині зараз понад 3 млн сирійців. Країна погодилася прийняти всіх мігрантів, які прибувають до ЄС. За це отримає послаблення візового режиму й фінансову допомогу — більш як 6 млрд євро. Також відправлять до ЄС тих біженців, у яких все гаразд із документами.
— Анкара передає до ЄС тяжкохворих, — говорить представник уряду Люксембургу. — Вона не виконує чесно свою частину угоди. Більшість цих людей майже неписьменні й не працюватимуть. У себе ж залишають лікарів, науковців та інженерів. При цьому вимагають від ЄС негайно скасувати візовий режим.
Речник турецького уряду відповів, що його країна має право вирішувати, кого з мігрантів залишити.
Коментарі