У Голландії на амстердамських каналах працює єдина жінка-гондольєр. Тірза Мол провела чотири місяці в італійській Венеції, вивчаючи мистецтво гондольєрів. Повернувшись додому, вона власноруч зробила гондолу.
Тірза каже, що в Амстердамі є лише кілька справжніх гондол. На воді туристи пересуваються переважно моторними човнами або невеликими пароплавами.
Мол — одна з небагатьох жінок-гондольєрів у світі. До справи, якою професійно займаються лише у Венеції, допускають переважно чоловіків. Обґрунтовують це тим, що керувати гондолою, яка важить кілька сот кілограмів, важко. До того ж слід розбиратися у технічних особливостях справи, уміти лагодити човен.
В італійському місті на воді кілька століть функціонує Асоціація гондольєрів. Щоб працювати веслярем, треба скласти іспити й отримати ліцензію.
Торік першою жінкою-гондольєром у Венеції стала 35-річна німкеня Олександра Хай. Вона боролася за право одержати ліцензію майже 10 років. Олександра тричі намагалася скласти іспит, однак асоціація виступала проти присвоєння звання жінці. До того ж до справи раніше ніколи не допускали іноземців.
Німкеня домоглася права керувати гондолою лише через суд. Асоціація гондольєрів узяла з жінки обіцянку, що вона одягатиметься у традиційний костюм і плаватиме лише окремими каналами, не заважаючи працювати іншим.
Коментарі