Бельгійський художник Вім Дельвуа, 46 років, переїхав до Китаю, аби й далі робити татуювання свиням. У Європі йому загрожував штраф і півроку за ґратами за знущання над тваринами. Вім каже, у Бельгії його мистецтва не зрозуміли.
Дельвуа робить татуювання на тілах молодих тварин. Наколює будь-що: від традиційних орнаментів різних країн до портретів знаменитостей і логотипів фірм. Один із улюблених рисунків — знак французького дому моди "Луї Віттон".
— Дуже люблю спостерігати, як татуювання росте разом зі свинкою, — ділиться художник.
Він придбав ферму у передмісті Пекіна. Свиней викуповує у м'ясників. Найняв 12 людей. Кожен доглядає одну тварину. Має дбати, щоб та не бруднилася, шкіра була достатньо зволожена і не стирався малюнок.
Коли свиня досягає 1,5-річного віку, її вбивають. Із туші знімають шкуру. Підсушують її, обробляють і вставляють у раму, як картину. В середньому одна робота на аукціоні коштує 100 тис. євро.
— Мої підопічні — чудова алегорія. Вони змушують замислитися, чого варте мистецтво для кожного з нас. Коли людина дивиться на татуйовану свиню, міркує, чи існує чітка лінія між тим, де є мистецтво, а де його вже нема, — пояснює художник.
Розповідає, що вперше зробив татуювання на шкурі мертвої свині, яку купив на бойні, 1995-го. Через два роки намалював тату живій тварині. При цьому застосував знеболювальне.
— Купую поросят, що важать у середньому 20 кілограмів. Рисунок наношу, коли трохи підростуть і звикнуть до моєї ферми. Працюю 2 години на тиждень, бо свиням не можна робити анестезію на довший час. Зазвичай малюнок завершую за два місяці.
Коментарі