Рада швейцарського міста Гларус вирішила вибачитися перед Анною Ґелді. 225 років тому її звинуватили у відьомстві й відрубали голову. Вона стала останньою жінкою, яку стратили в Європі за звинуваченням у чаклунстві.
40-річна Ґелді працювала служницею у місцевого судді та політика Йоханнеса Чуді. Вони були коханцями. Жінка завагітніла, після чого він публічно звинуватив її у відьомстві.
У такий спосіб, вважає місцевий адвокат Вальтер Хаузер, одружений батько двох дітей і поважний член міської громади хотів позбутися коханки. За подружню зраду тоді передбачалося суворе покарання, аж до вигнання з міста. Чуді змовився з іншими членами міського суду та представниками церкви, аби Ґельді засудили.
Докази своєї теорії Хаузер знайшов у міських архівах. Торік він розпочав кампанію за реабілітацію Ґельді.
— Влада має вибачитися за цю історичну несправедливість і взяти на себе відповідальність за те, що від суду постраждала невинна жертва. Ми були останніми, хто вбив "відьму" в Європі, тож першими маємо вибачитися, — впевнений адвокат.
— Офіційна реабілітація стане символічним жестом, а також даниною пам"яті тисячам жінок, які загинули жахливою смертю і стали жертвами абсурдних судових процесів, — говорить місцевий депутат Маргарет Вюішар.
"Полювання на відьом" у Європі почалося у XIV ст. За цей час понад 50 тис. людей, переважно жінок, загинули на вогнищах, від мотузки та сокири катів. Анну Ґелді стратили в Гларусі більш ніж століття по тому, як по всій Європі припинилися офіційні церковні переслідування відьом.
Коментарі