Четвер, 17 квітня 2008 19:58

Столиці Естонії та Фінляндії з"єднає підводний тунель

Естонія та Фінляндія невдовзі розпочнуть будівництво залізничного тунелю на дні Фінської затоки. Він з"єднає столиці Таллінн та Гельсінкі, відстань між якими — 80 км.

Багато естонців працюють у Фінляндії. А фіни вирушають до Естонії на закупи. Вони склали безліч анекдотів про естонських контрабандистів і грабіжників. Естонці теж жартують про сп"янілих фінів, які приїздять до Таллінна по дешевий алкоголь.

— За Радянського Союзу нам здавалося, що Фінляндія — це найкраще, що можна собі уявити, — розповідає естонець Мерле Крігул. — Та коли кордони відкрили, ми побачили й інший бік своїх сусідів.

Колись Фінська затока була бар"єром між Заходом та Радянським Союзом. 2004 року, коли Естонія стала членом Євросоюзу, жителям обох країн стало легше подорожувати через неї.

Фінляндія завжди була однією з найбільш розвинутих країн Європейського Союзу. Естонія, що пережила 50 років радянського режиму, лишається однією з найбідніших.

Зараз ви читаєте новину «Столиці Естонії та Фінляндії з"єднає підводний тунель». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода