У ніч проти 29 червня Росія припинила постачати електроенергію Білорусі. Мінськ не встиг сплатити росіянам борг 600 млн російських рублів, це 170 млн грн.
— Росія дає нам 12 відсотків електрики. Решту виробляємо самі. У житлових приміщеннях світло є. Постраждали, мабуть, кілька підприємств. У нас удома перебої з електрикою бувають десь двічі на рік. Світло зникає на 10 хвилин, — розповідає "ГПУ" студент із Мінська 21-річний Олексій.
9 червня Москва вдвічі зменшила електропостачання. Обсяги поновили через чотири дні, коли білоруси пообіцяли розплатитися.
— Це питання взаємодії двох енергокомпаній. Вони не вплинуть на енергобезпеку Білорусі, — говорить віце-прем'єр Росії 50-річний Ігор Сєчин. — Сподіваємося, найближчими днями білоруси розрахуються.
У "Біленерго" кажуть, що мають достатньо білоруських рублів, але не можуть їх обміняти на російські. Від початку червня в країні триває валютна криза. Щосереди на вулицях Мінська збираються мітингувальники. Гуртуються через соціальні мережі. Стоять і плещуть у долоні. Так протестують проти підвищення цін.
— Ціни не падають. Щодня тільки ростуть. Продукти ще більш-менш доступні. Дорогі імпортні товари, — розказує Олексій. — Наприклад, я друкую на принтері багато рефератів. Купую для цього російський папір, бо наш не годиться. То раніше упаковка коштувала 17 тисяч (27 грн. — "ГПУ"), зараз — 54 тисячі (87 грн. — "ГПУ").
До мітингувальників Олексій не наближається. Мовляв, міліціонери не можуть розібратися, хто з натовпу є учасниками акції. Тому затримують усіх. "Революція через соціальну мережу" почалася у Білорусі в червні. Народ збирається щосереди. Міліція не має формальних підстав нікого затримувати. Цього тижня мітинг мав бути на Жовтневій пл. столиці. Влада організувала там дискотеку.
Коментарі