Вівторок, 26 серпня 2008 16:48

Росія визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії

Російські парламентарі визнали незалежність Південної Осетії та Абхазії — автономних республік, що входять до складу Грузії. 25 серпня депутати Держдуми одностайно проголосували за це рішення. Згодом його затвердив президент РФ Дмитро Медведєв.

— Ані Південна Осетія, ані Абхазія ніколи більше не будуть у союзі з Грузією, — запевняє російських депутатів абхазький лідер Сергій Багапш. — Наші діди та прадіди обрали союз із Росією.

Він дякує російській армії та обіцяє РФ роль основного інвестора.

Потім на трибуну піднімається лідер Південної Осетії Едуард Кокойти.

— Удари по Південній Осетії та Абхазії почали приєднання Північного Кавказу до Росії, — зауважує він.

Незалежність невизнаних республік підтримують усі чотири фракції російської Держдуми. Депутати усміхаються Багапшу та Кокойти, потискають їм руки.

— Треба було розбомбити всю воєнну інфраструктуру "саакашистів", аби вона не відродилася, — каже з трибуни лідер Комуністичної партії РФ Геннадій Зюганов.

західні лідери закликають президента РФ не порушувати суверенітету Грузії.

— Таке рішення не відповідає нормам міжнародного права. Росія має поважати територіальну цілісність Грузії, — зазначає заступник помічника держсекретаря США Метью Брайза.

Зараз ви читаєте новину «Росія визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода