середа, 28 грудня 2005 18:34

Роман з нелегалами

 

Колись давно я добивався прихильності однієї вірменської дівчини. І за всіма законами жанру, вечорами проводжав її додому. Мене здивувало, що від метро до будинку вона зазвичай ходила найкоротшим шляхом — темними дворами. На обережне зауваження про небезпечність такого маршруту, вона спокійно відповіла: "Тут усі свої". Я зрозумів, що, принаймні в районі метро "Домодедовская", вірменам нічого не загрожує.

Уже тоді, сім років тому, тема міграції та "національних кварталів" у Москві звучала часто. Але цієї осені вона раптом перетворилася чи не на головну проблему держави: "російські марші" у центрі Москви, провокаційні ролики партії "Родіна" із пропозицією очистити країну від "сміття", дискусії в тролейбусах з відомим лейтмотивом "понаїхало тут"... Події у Франції підштовхнули корінних москвичів до того, щоб глухе роздратування від приїзду нелегалів раптом вилилося у відкрите й агресивне неприйняття. Чесно кажучи, від російської влади я очікував лише підбурювання цих настроїв — чогось на зразок жорстких правил реєстрації — словом, звичної реакції.

Ремонт у моїй квартирі зробили таджики. Якісно й удвічі дешевше

Але сталося несподіване: представники Федеральної міграційної служби заявили про експеримент з легалізації нелегальних мігрантів. Наступного року мільйон таких людей перетворяться з ізгоїв на трудових мігрантів з усіма правами. Сплачуєш державі 30 доларів, і все. Влада раптом повелася розумно, поставивши інтереси країни вище побутової ксенофобії.

Мені це подобається. І ось чому. Вже не перший рік я лікую зуби у стоматолога-азербайджанця. В моєму будинку, в підсобному приміщенні живе родина таджиків. Я не знаю, чи мають вони дозвіл на роботу, але 365 днів на рік вони прибирають наш двір і під'їзд. Ремонт у моїй квартирі теж зробили таджики. Якісно й удвічі дешевше, ніж пропонував мені інший бригадир. Той пояснив свої запити тим, що, мовляв, у нього тільки росіяни працюють.

Однак з такими думками я у Москві — в меншості. Тепер на мій бік зненацька стала влада. Питання лише в тому, чи надовго. Адже вибори в Держдуму невідворотно наближаються.

Зараз ви читаєте новину «Роман з нелегалами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути