Понеділок, 11 серпня 2008 18:18

Південну Осетію порівнюють із Косовом
6

Російські солдати п’ють пиво ”Чернігівське світле” неподалік міста Цхінвалі, столиці Південної Осетії
Фото: фото: reuters/Гліб Гараніч

Росія ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН щодо військових дій у Грузії. Дорадчий орган збирався тричі, однак спільної резолюції ухвалити не вдалося.

— Прийняти рішення, яке влаштувало б усі сторони, складно, якщо не неможливо, — каже представник Бельгії, яка головує нині у Раді.

Досягти компромісу заважає жорстка позиція РФ. Її уряд висунув Грузії ультиматум: вивести війська з території Південної Осетії та підписати угоду про незастосування військової сили проти автономії. Російські дипломати посилаються на косовський прецедент. Євросоюз дозволив від"єднати Косово від Сербії, тож Росія вчинить так само з Південною Осетією.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров каже:

— Ці люди вбивають російських миротворців. Боюся вас розчарувати, але полюбити ми їх не зможемо.

Таку позицію Кремля критикує більшість європейських країн.  Лідери прибалтійських держав та Польщі зупинили процедуру спрощення візового режиму з РФ.

— Мораторій триватиме, доки Росія відмовляється виконувати навіть мінімальні вимоги Євросоюзу й поважати суверенність сусідніх країн, — говорить президент Польщі Лех Качинський.

До Тбілісі як посередники прибули голови міністерств закордонних справ Франції та Фінляндії. План ЄС має три пункти: негайне припинення вогню, збереження територіальної цілісності Грузії та повернення регіону до передвоєнного стану. Після цього у країні можуть розмістити міжнародний миротворчий контингент.

Україна запропонувала Грузії гуманітарну допомогу. Військової підтримки, за словами міністра закордонних справ України Володимира Огризка, не передбачається. Однак, якщо у війні візьме участь російський Чорноморський флот, Київ обіцяє не пустити його кораблі назад до Севастополя.


Президент Грузії Михаїл Саакашвілі, 40 років:

"Всі ці бої не тільки за Цхінвальський регіон та Абхазію. Йдеться про боротьбу за грузинську державу".


Прем"єр-міністр Росії Володимир Путін, 55 років:


"Росія доведе до логічного завершення свою миротворчу місію в Південній Осетії" .


Президент США Джордж Буш, 62 роки:


"Я висловив глибоку стурбованість неадекватною відповіддю Росії (у телефонній розмові із президентом Росії Дмитром Медведєвим. — "ГПУ") і сказав, що ми засуджуємо бомбардування за межами Південної Осетії".

Президент невизнаної республіки Абхазія Сергій Багапш, 59 років:"Саакашвілі — син шакала".


Президент невизнаної республіки Південна Осетія Едуард Кокойти, 43 роки:


"Поки що у нас у Південній Осетії сил вистачає. Є чудові хлопці з російських збройних сил. Усі, хто сюди приїжджає, нехай робить це організовано".
Зараз ви читаєте новину «Південну Осетію порівнюють із Косовом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода