вівторок, 13 листопада 2012 06:00

Новий китайський лідер сім років прожив у печері

У четвер у будівлі парламенту в китайській столиці Пекіні відкрився тижневий XVIII з'їзд місцевої компартії. Понад 2300 делегатів оберуть нового генсека, який навесні 2013-го очолить і країну. Очікують,  що теперішнього главу партії та держави 69-річного Ху Цзіньтао замінить його заступник 59-річний Сі Цзиньпінь. Той має симпатії до Заходу, зокрема США, та вільно володіє англійською.

Сі належить до нового покоління так званих "принців" — нащадків колишніх високих чиновників. Його батько був бойовиком-революціонером, потім віце-прем'єром. 1968-го потрапив у неласку, сів до в'язниці. 15-річного тоді Сі родина відправила зі столиці у віддалене село в гірській провінції Шансі. Там він прожив сім років у печері, обладнаній під оселю.

— Сі був добрий хлопець. Селяни дивувалися, що син такого високопосадовця може говорити з простими людьми, — згадує тамтешній  революціонер 84-річний Сює Юйбінь. — Він любив читати. Розпитував мене про битви, у яких я брав участь, і чи не здибав я там його батька. Йому важко жилося — допікали блохи, бігати горами не привчений.

Цзиньпінь став секретарем сільського відділення компартії. У 22 роки вступив до університету. Вивчився на хіміка-технолога, але не працював за фахом і дня, а продовжив партійну кар'єру.

У 1980-х Цзиньпіня відрядили керувати до провінції Фуцзянь. Там зробили експеримент із введення у китайську комуністичну економіку елементів капіталізму, а також іноземних інвестицій. Молодий чиновник впорався із завданням, створив численні спільні підприємства із західними компаніями.

Відтоді регулярно їздить до США. Востаннє був у лютому. Сходив на матч баскетбольної ліги. З'їздив до штату Айова до колишніх фермерів, з якими познайомився 30 років тому, коли приїжджав набувати досвіду. Тепер вони аграрні бізнесмени, а їхні фірми експортують продукти до Китаю.

— Ви були першими американцями, яких я зустрів. Для мене ви і є Америка, — говорить Цзиньпінь.

За традицією, керівництво держави змінюють що 10 років. З 1987-го обирають на конкурентній основі — з кількох кандидатів. Проте наступники на посадах глави КНР та прем'єр-міністра зазвичай відомі наперед. З'їзд також має обрати політбюро з понад 200 осіб. А воно призначить постійний комітет, дев'ять членів якого фактично керують Китайською Народною Республікою.

Зараз ви читаєте новину «Новий китайський лідер сім років прожив у печері». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути