Вівторок, 19 серпня 2008 16:39

Німці будують будинки з ліфтами для машин

Німці будують будинки з ліфтами для машин

Німецькі архітектори спроектували будинки з ліфтами для машин. Найменша квартира в такому домі коштує близько 470 тис. євро (приблизно 3,3 млн грн).

— Авто — це засіб до самовираження, — пояснює берлінський дизайнер Йоганнес Каука. — То чому б не спробувати максимально інтегрувати його у своє життя?

Машину піднімає вантажний ліфт. Потрапити до нього може лише власник квартири. То ж для кожного помешкання — окремий підйомник. Квартири спроектовані з урахуванням місця для автівки. Невеличкий гараж відокремлюється від житлових кімнат склом. Найменша квартира з авто-ліфтом має площу 224 кв. м. Найбільші помешкання мають кілька поверхів. Їхня вартість сягає 1,6 млн євро (11,5 млн грн).

— Маємо чималий попит, — каже Каука. — Наші клієнти по-особливому ставляться до своїх авто. В їхніх венах тече бензин.

У Берліні продали вже шість таких квартир. Проектом зацікавилися підприємці з російського Санкт-Петербурга та південноафриканського Кейптауна. Німці сподіваються, що невдовзі такі будинки зводитимуть ще й у Брюсселі, Мехіко та Абу-Дабі. У цих містах важко знайти місце для паркування.

Жителів бідних районів Берліна проект дратує. На стінах поряд із будинками пишуть "Дави капіталізм!".

— Ці авто-фетишисти просто хворі, — вважає мешканець німецької столиці Бернард Дрессінгер.

Зараз ви читаєте новину «Німці будують будинки з ліфтами для машин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода