Вівторок, 08 квітня 2008 17:28

Негрів-альбіносів убивають для магічних ритуалів

У Танзанії викрадають і вбивають негрів-альбіносів. Народні цілителі вважають їх дорогоцінним матеріалом для магічних ритуалів. Люди часто не повідомляють про зникнення "світлошкірих" родичів, оскільки вважають їх прокляттям для родини.

Торік у країні зафіксували 19 убивств "білих" негрів. Однак слідчі кажуть, що їх набагато більше. Із цього приводу до населення звернувся по телебаченню президент Танзанії Джакайя Кіквете, 57 років.

— Ці вбивства дикі та принизливі для нашого суспільства, — каже Кіквете. — Я чув, що альбіносам відтинають кінцівки, язики й пальці. Із них роблять магічні настойки, які начебто допомагають розбагатіти.

У Танзанії з населенням 39 млн чоловік живуть майже 270 тис. альбіносів. Вони виділяються блідо-рожевою шкірою, білим волоссям і світлими очима. Раніше цих людей убивали або продавали цілителям одразу після народження. Вважалося, що така дитина — ганьба для родини. І "білого" малюка жінка могла народити лише від "мцунгу" — білого колонізатора.

"Білі" негри народжуються у чорних батьків через мутації в генах. У таких дітей відсутній пігмент шкіри, волосся та райдужної оболонки очей.

Танзанійські лікарі й учителі їздять селами і пояснюють жителям, що альбінізм — не прокляття і не хвороба. Учать оберігати бліду та вразливу шкіру від сонця.

Зараз ви читаєте новину «Негрів-альбіносів убивають для магічних ритуалів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода