У столиці Філіппін Манілі заборонили пластикові пакети й упаковки з пінопласту. Цей вид сміття забиває каналізаційні стоки під час регулярних повеней у місті й збільшує кількість жертв та збитки, вважають чиновники. У ресторанах і крамницях продавці зобов'язані загортати товари в папір або використовувати пластик, що розкладається.
Востаннє потоп стався в Манілі у серпні торік. Тоді злива не припинялася добу, загинуло дев'ять людей, а вода понаносила купи сміття подекуди 25-метрової висоти. Найгірше було 2009-го під час урагану Кецана, коли затопило 80% міста й було понад 400 загиблих.
Спочатку заборону запровадили в районі Макаті, де багато закладів громадського харчування та сувенірних крамниць.
— Ми перевірили каналізаційну систему й виявили, що її забиває переважно пластик, — повідомила Прексі Макана з департаменту охорони довкілля.
Поки що продавці не прислухалися до обмеження на поліетилен, хоча порушників обіцяють штрафувати на 5 тис. песо, це майже тисяча гривень. Багато хто заявляє, що користується екологічним пластиком.
— Він все одно забруднює природу й повністю не розкладається. Залишаються шматочки, і це той же пластик, — каже еколог Соня Мендоза.
У липні на Філіппінах розпочинається сезон дощів. Від початку року було кілька повеней, але обійшлося без жертв.
Коментарі
1