Щорічний список найбагатших людей Великої Британії очолив 57-річний Леонард Блаватнік, за версією газети "Сандей Таймс". Володіє $19,8 млрд. Торік посів четверту сходинку. Має американське громадянство.
Блаватнік народився в Одесі 1957-го. По закінченні школи поїхав навчатися до Державного університету транспорту в Москві. Не захистивши курсову, емігрує до Нью-Йорка з родиною на запрошення друга Віктора Вексельберга із Дрогобича. Обоє — з єврейських родин. У США Блаватнік закінчує Колумбійський університет і Гарвардську школу бізнесу. Змінює ім'я Леонід на Леонард. За кілька років із Вексельбергом засновують компанію з виробництва алюмінію "СУАЛ-Холдинг".
— Я не розумію, як робиться алюміній, але розумію, як робляться гроші, — каже про власний бізнес.
Згодом відкриває інвестиційну компанію "Аксес Індастріс". Підтримує зв'язки з російською політичною елітою. Купує 50% Тюменської нафтової компанії. 2003-го отримує $2 млрд з її продажу. Викуповує компанію американського актора Мела Гібсона "Айкон", кінотеку з 500 фільмами та студію звукозапису "Варнер Мюзік Груп". Засновує компанію з виробництва телесеріалів "Амедіа".
Живе в Нью-Йорку й Лондоні. У британській столиці володіє маєтком вартістю 200 млн фунтів на одній із найдорожчих вулиць у районі королівського Гайд-парку. Придбав його за 40 млн фунтів, зробив ремонт. Будинок має 13 спалень, 25-метровий басейн, кімнату для масажів, кінотеатр, винарню. У підвалі є тренажерний зал, джакузі. У всіх вікнах вставлене куленепробивне скло. Є багатоповерхова підземна парковка.
— Його будинок — один із найкращих на вулиці, — розповідає директор агентства нерухомості Джайлз Ханна. — Має великий сад і фантастичний краєвид на газони Кенсінгтонського палацу, де дружина принца Кейт Міддлтон імовірно гулятиме з дитячим візочком. Леонард оновив будинок на феноменальному рівні.
Кажуть, володіє двома 5-зірковими готелями у Франції. Блаватнік не любить спілкуватися із пресою. Інтерв'ю не дає.
15 років займається благодійністю. Спонсорує Британський музей, Галерею сучасного мистецтва Тейт, Королівський театр Ковент-Гарден, Національну портретну галерею та Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Започаткував грант для молодих науковців природничих наук та інженерії. Троє переможців отримують по $250 тис. Пожертвував Оксфордському університету 75 млн фунтів на заснування управлінської школи.
Одружений із американкою Емілі Епплсон. Виховують чотирьох дітей — двох доньок та двох синів.
Торік найбагатшими людьми у Великій Британії були вихідці з Індії — сім'я Хіндуджа із $13,1 млрд. Із 1989-го вперше до списку 300 найзаможніших британців не потрапила королева Єлизавета ІІ. Її статки сягають $170 млн. А 2014-го дохід королеви становив $15 млн.
Коментарі