Колись на фабриці німецького міста Ґубен робили капелюхи. Тепер у чотириповерхове приміщення з червоної цегли звозитимуть покійників. Там їх різатимуть на шматки і продаватимуть у школи та університети.
Нещодавно підприємство придбав анатоміст Ґюнтер фон Хаґенс. 29 років тому він винайшов новий спосіб збереження людського тіла, який назвав пластинацією. Із тканин покійника дістають воду та жири. Замінюють їх на спеціальні смоли і пластик. Після такої обробки тканини і м"язи не розкладаються, не пахнуть і навіть зберігають тканинну структуру.
Із частин людського тіла фон Хаґенс створював моделі людей у різних позах: гравець у шахи, вагітна жінка, вершник на коні, хлопець, який катається на скейтборді. Їх можна було побачити на виставках під назвою "Світ тіла". У світі експозиції відвідали понад 20 мільйонів людей.
Жителі міста радіють, що фабрика знову запрацювала. У Ґубені проживає близько 22 тис. людей. Чверть із них — безробітні. Фон Хаґенс працевлаштує 200. Незвична робота їх не лякає.
— Я два роки просидів без роботи. І жодних перспектив, — каже Даніель Меттке.
Ґюнтер фон Хаґенс сподівається, що на фабриці виготовлятимуть до 600 частин тіла різних розмірів. Матеріал для роботи братимуть із лікарень. Деякі люди перед смертю погоджуються, щоб їхні тіла використали з науковою метою.
Тулуб людини медичним навчальним закладам обійдеться у $9 тис. Подивитися на процес виготовлення моделей можна на фабриці. Коштує це $15.
Коментарі